Şanlıurfa Akçakale kazasında son durum ölü sayısı 13 e yükseldi

Şanlıurfa Akçakale kazasında son durum ölü sayısı 13 e yükseldi işte ayrıntılar haber.sgk.net adresinde.

CAN PAZARI YAŞANDI
 
Minibüs ve otomobilde bulunanların camdan fırlayarak yola savrulduğu ve can pazarının yaşandığı kaza ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, yaralılara müdahale etmeye başladı. Onlarca ambulansın sevk edildiği olay yerine gelen ekipler, ilk müdahalesini yaptığı yaralıları ambulanslarla kentteki hastanelere taşıdı. Ancak yapılan incelemede ilk etapta 4 kişinin öldüğü belirlendi, daha sonra çarpışmanın etkisiyle devrilen araçların kaldırılması ile beton mikseri ile minibüsün altında kalan 4 kişinin cesedine daha ulaşıldı. Olay yerinde yaşamını yitiren 8 kişinin cesetleri yapılan inceleme sonrası otopsi için morga gönderilirken, yaralı olarak hastaneye götürülen 4 kişinin de yaşamını yitirmesiyle ölenlerin sayısı 12’ye yükseldi.
 
BETON MİKSERİ KALDIRILDI ÖLÜ SAYISI 13 OLDU
 
Kazada saatler sonra enkaz kaldırma  çalışmaları tamamlandı. Kaldırılan beton mikserinin altında bir kişinin daha  cesedi bulundu. Kaza nedeniyle yaklaşık 3 saat ulaşıma kapanan yol, araçların  çekilmesinin ardından tekrar ulaşıma açıldı. 
 
VALİ AÇIKLADI: MİNİBÜS TERSTEN GİRMİŞ
 
Yaralıları ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin  Güvenç, 13 kişinin öldüğü trafik kazasında yaralananlardan ikisinin hayati  tehlikesinin bulunduğunu bildirdi. 
 
Güvenç, kazanın yağış ve sisten kaynaklandığının tahmin  edildiğini söyledi. Kazaya karışan minibüsün ters yönden geldiğinin tespit edildiğini  vurgulayan Güvenç, şöyle devam etti: "Üzücü bir kazaya şahit olduk. Ters yöne giren bir yolcu minibüsü ile  maalesef karşı yönden gelen bir beton mikserinin çarpıştığı kazaya bir otomobil  daha karışmış. Minibüste bulunan çoğunluğu Suriyeli 13 kişiyi kaybettik. Kazada  yaralanan 9 kişiden 2'sinin hayati tehlikesi sürüyor. Yaralıların  hastanelerimizdeki tedavileri devam ediyor." 
 
  DAHA ÖNCE DE KAZALAR OLDU, PROTESTOLAR YAPILDI
 
Bugünkü kazada 12 kişinin yaşamını yitirdiği TOKİ bağlantı yolunda daha önce de çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kaza meydana geldi. İlk kez çok sayıda kişinin aynı kazada yaşamını yitirdiği yolun kontrolsüz olduğu, trafik kurallarına uyulmaması, sürücülerin tenha olduğu için hız yaptığı gerekçesiyle yolda, bölgedeki Yenice Mahallesi sakinleri tarafından protesto gösterileri yapılarak, gerekli önlemlerin alınması istenmişti.Yorum Gönder

Etiketleri :