Samsun Bu Kaza Haberi ile Çalkalandı 1 Öğrenci Öldü 23 Kişi Yaralandı

Samsun'da meydana gelen trafik kazasında öğrencileri taşımakta olan servis Tır ile çarpıştı ve meydana gelene kazada 1 öğrenci öldü 23 öğrencide yaralandı.

Kaza, Terme ilçesi Samsun-Ordu Karayolu Eski Otogar Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Turgay Baş idaresindeki 55 C 7073 plakalı öğrencisi servisi midibüsüne, Kırgızistan uyruklu Mugaziev Dzhumash idaresindeki S 8080 G plakalı TIR çarptı.

Çarpmanın etkisiyle refüje devrilen midibüste bulunan Fatih Ortaokulu öğrencileri Emre Altış (14), Gökhan Ateş (13), Sefa Kılıç (14), Yavuz Selim Yılmaz (13), Muhammet Emir Aksuoğlu (13), Ahmet Kürşat Sezgin (12), Hayrullah Can Tellioğlu (11), Efe Özyürek (11), Doğulan Demir (14), Canberk Tombul (12), Mehmet Buğra Gökkız (14), Emir Hazar Kuri (14), Emirhan Yıldız (14), Muhammet Batuhan Altun (14), Semih Zengin (14), Sefa Candan (14), Halil Likoğlu (12), Mahmut Esat Su (14), Doğukan Yıldız (11), Ahmet Mert Çancılar (14), Kerem Kökten (14), Zeynep Suda Karataş (14) ile Kamil Ölmez (43) ve kavşakta simit satan Aykut Can Şerbetci yaralandı. Ağır yaralan öğrencilerden 14 yaşındaki Kerem Kökten, Terme Devlet Hastanesi’ne kaldırılmak istenirken yolda hayatını kaybetti. Yaralılar 112 Acil Servis ekipleri tarafından Terme Devlet Hastanesi’ne, 1 kişi de Çarşamba Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahaleleri yapılan yaralılardan Emre Alkış ve Gökhan Ateş Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Efe Özyürek ve Doğulan Demir ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.


Terme Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Dr. Dursun Ali Aksu, hastanelerine bir öğrencinin ölü olarak geldiğini, diğer yaralıların ise sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi

VALİ ŞAHİN ÖĞRENCİLERİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, kazada yaralanan öğrencileri Terme Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti. Olayı öğrendikten sonra hemen Terme ilçesine giden Vali Şahin, kaza ile ilgili Terme Kaymakamı İlyas Gün ve ilgililerden bilgi aldı. Vali Şahin, kazada yaralanan öğrencileri de ziyaret ederek, öğrencilere ve ailelerine ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.
Vali Şahin, hastanedeki ziyareti sonrasında kazada hayatını kaybeden Kerim Kökten’in ailesini ziyaret ederek, taziyede bulundu. Ziyaretlerde İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin de hazır bulundu.
Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.Yorum Gönder

Etiketleri :