Saldırıyı yapan isim Elif Sultan Kalsen mi ?

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bugün yapılan silahlı saldırıda bir kadın terörist ölü olarak ele geçirilmişti. Verilen bilgilerde bu kadının Elif Sultan Kalsen olduğu idda edildi işte gelişmeler ve ayrıntılar..

Türkiye son günlerde aylık bazda olması gereken gündemlerle çalkalanıyor, daha dün Savcımızın şehid edilmesinin öncesinde elektrik kesintisi ile başlayan olaylar şimdi de Emniyet saldırısı ile devam ediyor. İHA muhabirlerinden İlyas Kaçar'ın yaptığı habere göre bir idda ortaya atıldı. 

Bugün yapılan saldıralarda Sultanahmet Palis noktasına yapılan saldırı ile ilgili bir kişinin ismi gündeme geldi. Emniyet Müdürlüğünün listesinde 9 kişilik isimlerden birisi öne çıktı ve bunun da Elif Sultan Kalsen olduğu idda edildi. Gelişmelerle yeniden birlikte olacağız.

ELİF SULTAN KALSEN KİMDİR ?

 

DHKP-C üyesi olan Elif Sultan Kalsen Kalsen’in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmiş. Örneğin Elif Sultan Kalsen ilk olarak Sultangazi Polis Merkezi’ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan’ın şehit olduğu saldırının ardından “9 canlı bomba aranıyor” haberiyle gündeme gelmişti.

İki yıl önce fotoğrafı ve isminin gazetede yayınlanmasının ardından Elif Sultan Kalsen bazı emniyet müdürleri ve dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Elif Sultan Kalsen adliye önünde basın açıklaması yaparak “Bizi canlı bomba ilan ettiler. Bunun kaygısını yaşıyoruz. Buraya geldik ama çıktığımızda ne olacak bilmiyoruz. Ben 3 ay önce tahliye oldum, açıktan faaliyet yürütüyorum. Bizi katletmek istiyorlar.” demişti.

Elif Sultan Kalsen’in ismi daha sonra ise avukatlara yönelik yapılan DHKP-C soruşturmasında geçti. Hayata Dönüş operasyonunda cezaevinde görevli bir binbaşının öldürülmesi talimatını verdiği, tetikçi olarak seçilen örgüt üyesine atış talimi yaptırdığı iddia edilen Elif Sultan Kalsen, tutuklanmıştı.Yorum Gönder

Etiketleri :