Ne Zaman Oruç Başlayacak? İşte Ramazan'ın Başlangıç Tarihi

11 ayın sultanı olan Ramazan ayının gelmesine çok bir süre kaldı.İlk oruç ne zaman tutulacak.İlk sahur ne zaman yapılacak gibi sorularınızı haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

İslam alemi için en hayırlı ve önemli ay kabul edilen Ramazan ayının ilk günü, bu yıl 18 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. İlk iftarın yapılacağı 18 Haziran’da oruç tutacak olanlar 17 Haziran Çarşamba gününü 18 Haziran’a bağlayan gece ilk sahurunu gerçekleştirecek.

Hangi gün oruçlu olunacak?

Dünyadaki milyonlarca Müslüman’ın oruç tutacağı Ramazan ayına artık sayılı günler kaldı. 30 gün boyunca tutulacak olan oruçlarda, sahur ve iftar saatleri ayrı bir önem kazanacak. Bu sene 18 Haziran’da başlayacak olan Ramazan ayında sahura ilk kez 17 Haziran’ı 18 Haziran’a bağlayan gecede kalkılacak. Tüm Müslümanlar, 18 Haziran Perşembe gün kararana kadar oruçlu olacak.

Ramazan Bayramı ne zaman?

İslam aleminin en önemli dini bayramı Ramazan Bayramı’nın ilk günü de bu yıl 17 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. 3 gün süresince resmi tatil yapılacak olan Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 18 Temmuz Cumartesi, üçüncü ve son günü ise 19 Temmuz Pazar günü kutlanacak.Yorum Gönder

Etiketleri :