Müezzinoğlu: Taşeron İşçileri Kadrolu Yapacağız !

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu,en fazla taşeron işçiye sahip olan kurum olduklarını ve taşeron işçileri kadroya alacakları müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan sağlıkta çalışan taşeron işçilere kadro müjdesi geldi. Müezzinoğlu, en fazla taşeron işçi çalışan kurum olduklarını belirterek, seçimlerden sonra esas işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınacağını açıkladı. 
 
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bakanlık olarak 140 bin civarında taşeron işçi çalıştırdıklarını ifade ederek, esas işi yapan taşeron işçilere seçimlerden sonra kadra verilmesi için çalışma başlatacaklarını, esas işi yapanların kadroya alınacağını, diğerlerine ise iş güvencesi sağlanacağını kaydetti. 
 
Sağlık Bakanı, 24 saat hizmet veren grupta yer alan sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenleneceğini ve bu işlerde hizmet veren personele yıpranma payı verileceğini de müjdeledi. 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "İlgileniyoruz" projesi ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bakan Müezzinoğlu, proje kapsamında hastaneden taburcu olan hastaların evlerinde ziyaret edileceğini ve memnuniyet araştırması yapılacağını kaydetti. Bakan, proje kapsamında 1 milyon ev ziyareti yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Yorum Gönder

Etiketleri :