Milli Piyango Lisans Sözleşmesi Bugün İmzalanmayacak !

Net Holding Milli Piyango şans oyunlarını işletme lisans sözleşmesinin bugün imzalanamayacağını bildirdi.

Net Holding, şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesinin bugün imzalanamayacağını duyurdu.

Net Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yolladığı açıklamada, "Bilindiği üzere, 10 Mart tarihinde kamuoyu ile paylaşılan özel durum açıklamamızda belirtildiği gibi, Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi kapsamında Lisans Sözleşmesini imzalamak üzere tarafımıza verilen sürenin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 15 Nisan tarihine kadar uzatılması uygun görülmüştür. İlgili Lisans Sözleşmesi'nin 15 Nisan tarihinde imzalanamayacağı anlaşılmaktadır. Sözleşmenin imzalanacağı yeni tarihin tarafımıza bildirilmesine istinaden yatırımcılarımızla ivedilikle paylaşılacağını kamuoyuna arz ederiz" denildi.
İHALE GEÇMİŞİ

Milli Piyango ihalesine en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolarla Net Şans-Hitay ortaklığı vermişti. İhale tarihinde de yüksek bulunan rakamla ilgili olarak gruptan pazarı büyüterek bu bedeli çıkaracaklarına dair açıklamalar gelmişti.

2.8 milyar dolar olarak gerçekleşen ihalede maksimum tekliflerin 2 milyar dolar civarında olması bekleniyordu. Ancak Milli Piyango, Türkiye’nin dördüncü büyük özelleştirmesi oldu. Milli Piyango daha önce Mayıs 2009’da ihaleye çıkmış ancak 1.6 milyar dolarlık başlangıç fiyatını kimse teklif etmeyince ihale iptal edilmişti.
10 YILLIK LİSANS İHALESİ

Net Şans-Hitay OGG, 10 yıl olan lisans süresince her takvim yılı için elde ettiği hasılattan yüzde 25, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de yüzde 28 pay alacak, satış hasılatının yüzde 40 ila 59’unu ikramiye olarak dağıtacak.Yorum Gönder

Etiketleri :