Milletvekili Adayı Konuşma Yapmak İçin Büfeyi Seçti

Bursa'dan bağımsız milletvekili adayı olan Ali Osman Demirtaş, çay bahçesinde bulunan büfenin içinden seçim konuşması yaptı. Milletvekili adayı Demirtaş sözlerini kimseye dinletemedi.

Bursa'dan bağımsız milletvekili adayı olan Ali Osman Demirtaş, bir çay bahçesindeki büfenin penceresinden seçim konuşması yaptı.Demirtaş, Eski İnegöl Devlet Hastanesi meydanındaki çay bahçesine ses sistemi kurdu.

"NE YAPARIZ SİZE?"

Çevreye posterlerini asan Demirtaş, konuşma yapmak için bir büfenin içine girdi. Büfenin pencereden konuşarak İnegöllülerden destek isteyen Demirtaş, şöyle şunları söyledi: " Bağımsız milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Ne yaparız size. Yapılacak şeyi söylemek lazım. Bizim paraya maaşa ihtiyacımız yok elhamdülillah. Bize verilecek 15 bin lirayla 15 tane ilçeden birer büro tutup, bu bürolara asgari ücretle birer kişi koyup ve İnegöl'deki veya başka şehirdeki olan arkadaşlarım dert ve temennilerini, yapamadıkları işlerini bildirecekler. Biz de bunları toplayacağız. 15 günde bir bakacağız.

ALANDA HİÇ KİMSE YOKTU

Gideceğiz Ankara'ya meclise gündem dışı söz alarak, 'Ey arkadaşlar hani siz dürüsttünüz, yani siz Müslüman'dınız, hani siz etiktiniz? İnegöl'deki Hasan bilmem kim oğlu böyle bir haksızlığa uğramış. Bu yakışıyor mu? 550 kişinin içerisinde hiç insaflı insanınız yok mu?' dediğimiz zaman da herhalde 550 kişi arasında 10 kişi çıkacaktır, yardımcı olacak. Bu iş olur arkadaşlar." Demirtaş'ın konuşma yaptığı alanda hiç kimsenin olmaması, çevrede sadece sivil polis bulunması dikkat çekti.Yorum Gönder

Etiketleri :