Marmaris'te sağnak yağış ve fırtına hayatı felç etti !

 Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, gece başlay an ve 1 saat devam eden fırtına ile ardınd an gelen sağanak yağmur, yaşamı negatif etkiledi. Fırtına sebebiyle ağaçl ar devrildi, üzeerine dal parçası düşen bir otomob il zar ar gördü. Karayolu dökülen kaya parçaları sebebiyle trafiğe kapanırken, azmak ta bağlı 2 balıkçı teknesi battı.

Marmaris'te bu gün saat 03.00 de başlay an fırtına onlar ca ağacın devrilmesine sebep oldu. Kırıl an ağaç dalları bir otomobilde maddi hasara yolaçtı. Bir saat kad ar devam eden fırtınada, Azmak Deresi' nde ki i ki balıkçı teknesi battı. Marmaris- İçmeler ve İçmeler-Turunç Mahallesi Karayolu, kaya parçaları düşmesi sebebiyle trafiğe kapandı. İlçe de zam an zam an elektrik kesintileri yaşandı. Sık sık elektrik kesilmesi sebebiyle birden fazla bankanın ATM ile iş yerlerinin alarm sistemleri nde arı za vuku buldu . Yat Limanı ve Kordon Caddesi' nde demirli gün ü birlik gezi tekneleri dev dalgal ar sebebiyle zor anl ar yaşadı. Saa ta ki hızı 65 kilometreyi bul an fırtına ardınd an başlay an sağanak yağmur kapalı çarşının bazı bölümleri nde su baskınmlarına sebep oldu. Cadde ve sokakl ar da rögarların tıkalı olması sebebiyle su birikintileri oluştu.
Fırtına ve sağanak yağmur etkisini yitirmesinin ardınd an belediye ekipleri, tıkan an rögarları açıp, devrilen ağaç ile kırılarak yola savrul an dalları temizledi. Karayollarına düşen kaya parçaları da polis ve belediye ekipleri tarafınd an kaldırılıp, yol 2 saat akabinde trafiğe açıldı. 
- Marmaris muğlaYorum Gönder

Etiketleri :