Manisa'da canice öldürülen kadının zanlıları yakalandı !

Yeni Asır'dan Kenan Molla'nın haberine göre Akhisar'da bir zeytin bahçesinde 22 Şubat Pazar günü barakada yakılmış olarak bulunan kadın cesedine ilişkin soruşturma kapsamında sağır ve dilsiz olan Emine Girginer (21) ve 1 yıl önce yine aynı şekilde Arif Altay'ı (45) öldürdükleri ileri sürülen anne Saadet K. ve kızı Selda K. ile oğlu Selim Burak K., çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, konuyla ilgili 3 savcının görev yaptığını, öldürülerek yakılan cesedin Emine Girginer'e ait olduğunu söyledi. Şahiner yaptığı açıklamada, "22 Şubat tarihinde Akhisar ilçesi Emniyet Müdürlüğü bölgesinde zeytinlik içerisinde yer alan metruk bir binada bulunan yanmış kadın cesedi ile ilgili olarak yürütülen adli soruşturma kapsamında şüpheliler kamera görüntüleriyle polisin yürüttüğü soruşturma neticesinde yakalandı" dedi.

Çalışma ekibi kuruldu

Akhisar Cumhuriyet Başsavcsı Şahiner açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Cumhuriyet Başsavcgözetim ve denetimi altgerekli koordinasyon saAkhisar Cumhuriyet Başsavcnezdinde Akhisar çe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Manisa Asayiş Şube Müdürü ve görevlileri cumhuriyet savcile birlikte gerekli toplantyapçalşma ekibi oluşturuldu.

İki cinayet hakkında soruşturma cumhuriyet savcılarımız tarafından derinleştirilerek, olay araştırıldı. Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile Manisa Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri vasıtasıyla yapılan araştırmada maddi delillerden hareketle olay çözüme kavuşturuldu. Şüpheli kişi veya kişilere cumhuriyet savcılarımız tarafından yer gösterme işlemi tercüman vasıtasıyla müdafi huzurunda yaptırıldı. Kasten öldürme eylemine maruz kaldığı iddia edilen Arif Altay isimli maktulün cesedine ulaşılamamakla birlikte, maktulün cesedinin bulunması muhtemel yerlerde gerekli delil tespitinin yapılarak, olay yerinde bulunan maktule ait ceset parçaları olduğu değerlendirilen parçalar muhafaza altına alındı. Gerekli incelemelerin yapılması için İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı'na gönderilecek."Yorum Gönder

Etiketleri :