Sgk Haberleri Ana Sayfa
Son Dakika:
İntibak zammı, emeklileri heyecanlandırdı. Yaklaşık 2 milyon emeklinin maaşında, Ocak 2013'te 322 liraya varan intibak artışı yapılacak. 2000 yılından önce emekli olmuş tüm SSK'lılar intibak zammı alacak. Emeklilik kararını 1999 yılında aldırmış ama maaşını 2000 yılında almaya başlamış SSK'lılar da intibaktan faydalanacak. Malulen emekliler de intibak kapsamında bulunuyor. Bunun için malulen emeklilerin, SSK'dan 2000 yılından önce emekli olmuş olması gerekiyor.

Yurt dışından gelip borçlanmayla emekli olanlara da, 2000 yılından önce emekli olmuşlarsa intibak artışı verilecek. İntibak kapsamına 12 bin Bağ- Kur emeklisi de alındı. 1 Mart 2002-30 Mayıs 2002 tarihleri arasında emeklilik dilekçesi veren veya emekli aylığı bağlanan 12 bin Bağ-Kur'luya intibak zammı verilecek.

24 Aralık 2012 Pazartesi 16:11

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan eroğlu 2 yıl önce

bobamı otuzbeşyıl önce kaybetim ve sakat oldumiçin embenede anem maşa balandık anemide yaybetim şimdi ben alıyorum bobamın gün 480 göstergesi 10080 omasına ramen itibak alamadım bobam şeker fabrikasında çalıştı

Misafir Avatar
sedat artanc dincel 2 yıl önce

2008 yılında mamülen emekli oldum acaba bende intibak zammı alabilecek miyim

Misafir Avatar
sevim baykan 2 yıl önce

intibak zammı diye insanları az bir maaş artışı ile kanıdırıyorlar erbakan gibi hiç bir iktidarda olan emekliye zam vermemiştir kendisi nurlar içinde yatsın şimdiki devlet liderleri pkklıların geleçeği için çaba gayret gösteriş içersindeler vatan hainlerini korumakta olan devlet liderleri pkk meçliste halkın sırtından ekmek yiyorlar bunlarada devlet yöneticilerimiz göz yumuyor ağır zaman yaşıyoruz allah yardımcımız olsun allah bütün kötü amelli vatan hainlerine fırsat vermesin kendi kurdukları tuzaklara inşallah kendileri düşerler.
amin.................................................

Misafir Avatar
Malul emekli 2 yıl önce

malulen emekliye zam falan yok yalan haber bunlar.

Misafir Avatar
seher balcı 2 yıl önce

1997 dul maaşı almaya başladım peki bende intibak zammından yaralanacakmıyım

Misafir Avatar
halil yazgan 2 yıl önce

ben bağkurdan malülen 2000 yılında 12 ayda emekli oldum 20 yıl hizmetim var intibak yasasından ne kadar yararlana bilirim.

Misafir Avatar
önder demirkıran 2 yıl önce

1998 yılımda iş kazası yaptım aylık 2000 yılında aldım ama toplu parada aldım kaza yaptığım tarihtenmi hesaplanıyo vede nekadar zam var bize teşekkürler

Misafir Avatar
yüksel özcan 2 yıl önce

malülen emekli olan arkadaşlar yüzde 61 rapor

İlgili Haberler

Sgk gün sorgulama isimle mümkün
Sgk Üzerinden artık şifresiz şekilde tc kimlik numaralırnızı girerek hizmet gün toplamlarınızı saniyeler...

Haberi Oku