Kuş Sürüsü THY Uçağını Geri Döndürdü

Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı havada kuş sürüsüne çarpınca motoruna giren kuşlar yüzünden büyük bir tehlike atlattı ve geri dönmek zorunda kaldı.

TÜRK HAVA YOLLARI (THY) İstanbul-Sttugart seferini yapan uçak havalandıktan bir süre sonra kuş sürüsüne çarpınca Atatürk Havalimanı'na geri döndü

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Stuttgart seferini yapan yolcu uçağı havada büyük tehlikeyi böyle atlattı! THY yolcu uçağının kalkıştan kısa süre sonra kuş sürüsü içine girince, Atatürk Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldığı bildirildi.

TÜRK HAVA YOLLARI (THY)'nin TK-1709 sefer sayılı "Silivri" isimli A-319 tipi yolcu uçağı, saat 19.55 sıralarında İstanbul'dan Stuttgart'a hareket etmek üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandığı kaydedildi. Kalkışından kısa bir süre sonra ise havada yaşadığı tehlike faciadan döndüğünü kanıtlayan türden.

GERİ DÖNDÜ

İçinde 108 yolcusu bulunan uçak, kalkışından bir süre sonra kuş sürüsünün içine girdi. Uçağın sağ motoruna kuş girmesi üzerine, kaptan pilot kuleye bilgi vererek geri döneceğini iletti. TC-JUA tescilli uçak, saat 20.19'da Atatürk Havalimanı'na meselesiz biçimde indi.

YOLCULAR BAŞKA BİR UÇAKLA STUTTGART'A GİTTİ

TÜRK HAVA YOLLARI (THY)'nin teknik hangarına çekilen uçakta yapılan incelemede, uçağın sağ motorundaki panellerde oldukça büyük hasar oluştuğu belirlendi. Stuttgart uçağının 108 yolcusu ise saat 22.15'te Airbus-319 tipi başka bir uçakla Stuttgart'a sevk edildi.Yorum Gönder

Etiketleri :