Kurukahveci Mehmet Efendinin 83 yaşındaki ortağı kaçırıldı !

Yılların Mehmet Efendi Kuru Kahvecisinin ortaklarından olan 83 yaşındaki Suna S. ve kızını Kadıköy'de bir otomobille arkalarından çarparak ormanlık alana kaçırdılar. İşte Ayrıntılar..

Mehmet Efendi Kurukahvecisinin ortaklarından 83 yaşındaki Suna S. ile kızını ormanlık bölgeye kaçırıp soydular.

Mehmet Efendi Kurukahvesicisi’nin ortaklarından 83 yaşındaki Suna S. ile kızını Kadıköy’de otomobil ile arkadan çarptılar. Aralarında şoförün arkadaşları olduğu ortaya çıkan çete, iddiaya göre anne-kız ABD’ye gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na gitmek için yola çıktıklarında gerçekleşti.

Kazanın ardından araçtan inen kişiler, anne kızın otomobilini tekmelemeye başladılar. Soyguncular Halil M. ise otomobilin ön sağ koltuğunua oturup silah çekti. ve Kadir Y.’yi (şoför) tokatladı. Anne-Kızı Ömerli barajına götüren çete, dağlık bölgede 6 saat anne kızı dolaştırdılar, değerli eşyalarını ve kredi kartlarını alan çete, para bulmaları için şoförünü gönderdi. Kredi kartlarından 57 bin 500 tl para çekimi yapıldı.

OLay sonrası polis şoförün rahat tavırlarından şüphelenip diğer çete elemanlarına ulaştı. Savcılık, şoför Kadir Y., Halil M., Ayhan M., Muammer G. ve Lütfi S. hakkında Nitelikli soygun yapma, adam kaçırma, kredi kartlarının kötüye kullanılması ve suç eşyaları satın alma veya kullanma suçlarından ayrı ayrı 18 yıl 9 aydan 64 yıla kadar haspis istemiyle dava açtı.Yorum Gönder

Etiketleri :