Kilis'e Roket Mermileri Düştü... Ölü ve Yaralılar Var !

Son dakika Haberleri, Kilise Roket Mermisi Düştü, Suriye Tarafından Roket Atıldı, Kilise Roket Düştü Son Dakika Haberleri...

Suriye'deki savaş Türk topraklarınada sirayet etmeye başladı. Bu gün saat 14.00 sularında Suriye tarafından ateşlenen 8 roket mermisi Kilis'e düştü. Angajman kuralları dahilinde Kilis sınırındaki Fırtına obüsleri ise  gelişmelerin ardından IŞİD hedeflerine adeta bomba yağdırdı.
 

Roket mermilerinden 3'ü kentin Kazım Karabekir ve Turgut Özal mahallelerine düştü. Patlama ile panik yaşandı. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, patlama nedeniyle 1 kişinin öldüğünü, 1 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Kilis'te güvenlik güçleri ise polis araçlarından anonslar yaparak halkı evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıyor.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, angajman kuralları çerçevesinde Suriye'deki IŞİD hedeflerine topçu atışıyla karşılık verildiği öğrenildi.

Bu haberin ardından alınan son bilgilere göre ölü sayısı ikiye çıktı. Olayda 54 yaşındaki Sıdıka Mavzer ile 4 yaşındaki Mert Özkan öldü. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, ''Kalabalık yerlerden uzak durun, ev ve iş yerlerine çekilin'' çağrısı yaptı.

 Yorum Gönder

Etiketleri :