Kılıçdaroğlu “ Çalınan paralarla neler yapılabilir biliyor musunuz ?17 Aralık 2014 soruşturmaları ile ilgili bildiğiniz üzere fezlekeler içeriği haramzadeler isimli twitter hesabından dün duyrulmuştu. Bu haberin yankıları sürerken Seçim arefesindeki AKP haricindeki tüm partiler 17 aralıktaki yolsuzluklara ve götürüldüğü idda edilen paraların üzerinden nemalanmaya ve seçim propagandalarını bu yönde yapmaya devam ediyorlar. Görünen o ki; seçim zamanına kadarda devam edecekler.

Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta karşılandıktan sonra halka hitap etti, özellikle idda edilen paralarla alakalı şunları ifade etti.

BALIK BAŞTAN KOKAR 

Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının doğru olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Zonguldak'ın kömürü ne kadar doğruysa o konuşmalar da o kadar doğru. 18 Nisan 2013'te MİT bu adama, bu zata 3 sayflık bir rapor veriyor. O raporun sonuç bölümünde Rıza Sarraf'ın bazı bakanlarla yakın ilişkisi olduğu yazıyor. MİT uyarıyor, zor durumda kalabilirsiniz diyor. Bu kişi bir şey yaptı mı? Yapmadı. Niye yapmadı. Kendisi de götürüyor çünkü. Balık baştan kokar. Sen yersen bakan da yer, genel müdür de yer. Genel müdür ne yaptı? Banka genel müdürü ayakkabı kutusunda istiflemiş paraları. Neden? Helal para değil haram para. Alnının teri ise götürür bankaya yatırırsın. Ama haram para. Şimdi o hırsızlar serbet bırakıldı. Aranızda geziyorlar. Ceplerinize dikkat edin. Gözü doymaz bunların" dedi.

MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRIYOR 

Hükümetin Suriye politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Suriye'deki El Kaide militanlarına silah gönderiyor. Müslümanı müslümana kırdırıyor. Elleri kanlı onun. Cumhuriyet tarihinde müslümanı müslümana kırdıran başbakan olmamıştır. Mısır'da bir kızımız hayatını kaybetti. Onun için ağladı. Eyvallah, ağla. Hepimiz üzülürüz. Sonuçta insan. Onun için ağlıyorsan 15 yaşındaki Berkin için de ağla. O da bizim çocuğumuz. Berkin için ağladı mı. Allah rahmet eylesin dedi mi. Ailesine başsağlığı diledi mi. Ben buna nasıl 'sen adamsın' diyeyim allahaşkına. Kim ölürse ölsün herkesin arkasından rahmet okunur. Bizim müslüman geleneği budur. Türkiye'de şu veya bu şekilde başbakanlık yapan hakkın rahmetine kavuşmuş kişilere hiçbir CHP'li tek laf etmez. Onlar bu ülkeye hizmet ettiler. Ben CHP Genel Başkanı olarak Menderes'in mezarını ziyaret edip karanfil koydum. Şimdi kalkmış Menderes'e ağlıyor. Sen kim Menderes kim. Ağzını açıyor, İnönü hakkında söylemediğini bırakmıyor. İsmet İnönü'nün hayatı, çocukları meydanda. Malı mülkü götüren bir adam da değil. Böylesine değerli bir insan" diye konuştu.

YOLSUZLUĞUN BOYUTU 85 MİLYAR EURO 

Yolsuzluğun boyutunun 85 milyar euro olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Türk lirasıyla 247 milyar lira. Arkadaşlara bu parayla ne yapılır dedim. 2 milyon 831 bin işsize 8 yıl asgari ücretten para ödenir. 300 bin atama bekleyen örğetmeni atarsın, 30 yıl süreyle para verirsin. Her emekliye 25 bin lira ikramiye verilir. 6 GAP yapılırdı. 30 Marmaray yapılır. 5 bin 363 F16 uçağı satın alınırdı. Götürdükleri para bu. Niye telaşlanıyorlar. Savcıyı, hakimi, polisi, emniyet müdürünü değiştirdiler. Çaldığını, çırptığını biliyorum. Kul hakkı yediğini biliyorum" dedi.Yorum Gönder

  1. BARUT diyor ki:

    bu parayla mazot 2 liraya düşer devlete dönüşü 10 kati olur.

    Etiketleri :