Kayıp Er Osman Karadeniz'den Haber Alamayan Ailesi Perişan Durumda

Denizli'ye sürgün edilen 4 aylık Er Osman Karadeniz'den 11 haziran'dan beri haber alamayan ailesi Cumhurbaşkanı,Başbakan ve Selahattin Demirtaş'a çağrıda bulundu.

 

İzmir'in Buca İlçesi Merkez Komutanlığı'nda askerlik yapan ve 4 aylık Er olan Osman Karadeniz, öne sürülene göre birliğinden Denizli'ye sürgün edilmiş. 11 Haziran günü ortadan kaybolan Osman Karadeniz'den bir daha haber alınamadı. Karadeniz'in Diyarbakır'da yaşayan ailesi de çocuklarını bulmak için askeri yetkililerle yaptıkları görüşmeden bir sonuç alamadıklarını anlatarak, hayatından endişe duyduklarını dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE DEMİRTAŞ’A ÇAĞRI

Anne Rahime Karadeniz, oğlu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan yardım istedi. Anne Karadeniz, “Ben oğlumu istiyorum. Askerler benim oğlumu kaybettirdi. Biz askere güvenerek oğlumuzu onlara teslim ettik. Oğlum zorla askere gitmedi, isteyerek gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Selahattin Demirtaş'tan oğlumun bulunması için yardım etmelerini istiyorum. Ben Osman'ımı istiyorum" ifadelerini kullandı.

 “KARANLIK BİR OLAY"                    

Kardeşi Osman Karadeniz ile en son 11 Haziran günü telefonla görüştüğünü anlatan abla Zozan Karadeniz ise, o günden bu yana bir daha kendisiyle görüşemediklerini söyledi. Telefon görüşmesinde Osman Karadeniz, kendisinin Denizli'ye sürgün edildiğini anlattığını söyleyen Zozan Karadeniz, kardeşine ulaşamayınca Denizli ve Buca'daki birlikleri aradığını belirterek, olumlu bir cevap alamadığını söyledi. Zozan Karadeniz, "Bu olayı karanlık bir olay olarak düşünüyoruz.

“GİDİN ÇOCUĞUNUZU DAĞDA ARAYIN”

İzmir Buca'daki kışlaya gittiğimizde, 'Gidin kardeşinizi farklı yerde arayın' dediler. Farklı yer dedikleri ise, dağa gitmeyi kast ediyorlar. Askeri yetkililer, 'çocuğunuzu gidin dağda arayın, İdris Baluken sizin tanıdığınız zaten. Baluken bu konuda size cevap verir' dediler. Kardeşimin neden Denizli'ye sürgün edildiğini sorduğumuzda ise, 'Kriterlerimiz böyle' diye yanıt verdiler. Diyarbakır'da 5 Haziran günü HDP'nin mitinginde yapılan bombalı saldırının ardından kışlada büyük bir tartışmanın olduğunu söylüyorlar. Bu iddialar, askeri yetkiler tarafından rededildi. Tüm siyasi partilere çağrımız, kardeşim Osman'ın sağ salim bulunmasını istiyoruz. Tek sorumlu TSK'dır. Kardeşimizi bulup bize getirmeleri gerekiyor. Çok kaygılıyız. Kardeşimin başına bir şeyler getirilmiş diye endişe ediyoruz. Biz bu olayın peşini asla bırakmayacağız" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :