Jet Fadıl'dan Yerli Araba Sürprizi

Siirt'ten bağımsız milletvekili adayı olan Fadıl Akgündüz düzenlemiş olduğu mitingde özel üretim araba sürprizinde bulundu.

Günler öncesinden "Siirtlilere bir sürprizim mevcut" diyen Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı mitingde alana özel kasalı kamyon içinde otomobil getirtti.

Kuracağı otomobil fabrikasının 4 bin kişiye meslek sağlayacağını, 48 bin kişinin taraf sektörde çalışacağını söyleyen Akgündüz, "Her aileden en az 1 kişiye iş imkanı sağlayacağız" söyledi.

"OTOMOBİL FABRİKASI KURACAĞIM, HER AİLEDEN EN AZ 1 ŞAHIS ÇALIŞACAK"

Miting alanındaki konuşmasına besmele ile başlayan Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz, Erzurumlu Hakkı hazretlerinin 6. nesil, İsmail Fakirullah hazretlerinin de 8. nesil torunu olduğunu ifade etti. 282 milyon euro harcayarak bir otomobil fabrikası projesi hazırladığını belirten Akgündüz, "Bugün burada bir sürpriz yapacağım demiştim. Birazdan size o sürprizi göstereceğim" söyledi. Daha sonra kürsüden inen Fadıl Akgündüz, vatandaşların meraklı bakışları arasında miting alanında hazır bekletilen üstü kapalı kasa kamyonetin içine girerek bir otomobille miting meydanına girdi. Hemen peşinden yine kürsüye çıkan Akgündüz, "Evet size bir misafirimiz mevcut dedim ya, işte sürpriz misafirimiz budur. Bu sihirli kutudan çıkan bu otomobil kuracağımız fabrikada 4 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Fabrikada 48 bin şahıs taraf sektörde çalışacak. Her aileden en az 1 kişiye meslek imkanı sağlayacağız. Bu şaka değil kardeşim "söyledi.

"SİHİRLİ KUTUNUN GELMESİYLE İNSANIN HAYATI DEĞİŞECEK"

Fadıl Akgündüz, daha sona eline aldığı bir dosyayı göstererek, "Bakınız bu dosya 1999 senesinde onaylanmış fabrikanın projesidir. Bu fabrikaya 350 milyon dolar para harcayacağız. Hepsi bu sihirli kutunun gelmesiyle insanın hayatı değişecek" diye söyledi.

"MALİYETİNE OTOMOBİL VERECEĞİM"

Fadıl Akgündüz ayrıca, "Günde bin adet otomobil üreteceğiz. 48 bin şahıs çalışacak. Bu otomobil yapılacağı sene Siirt'te herkes 4 bin 850 dolar ile Cadilllac standartlarında bu otomobili bir defaya mahsus maliyetine vereceğim. Ayrıyeten size bir jestim daha mevcut, o da bugünden itibaren Capris Gold'ta yarı fiyatına konaklama imkanı veriyorum" şeklinde söyledi.

Akgündüz, konuşmasının hemen peşinden meydanda vatandaşlarla birlikte halay çekti.

Haber7Yorum Gönder

Etiketleri :