İzmit'te el bilekleri kesilmiş halde bulunan Nuran'ın cesedini annesi teşhis etti !

 Kocaeli'nin İzmit ilçesinde iki hafta önce tarlada elleri bileklerinden kesilmiş ve ağzı bantlanmış halde bulunan 22 yaşındaki Nuran Dutlu'nun cesedi, annesi Hediye Görmüş tarafından teşhis edildi.

Kayıp kızını arayan Hediye Görmüş, televizyon kanalında katıldığı canlı yayının ardından cesedi teşhis etmek üzere Kocaeli Asri Mezarlığı'na geldi. Görmüş, sağ ayak topuğundaki doğum lekesi ve dövmelerden cesedin kızına ait olduğunu teşhis etti.
Görmüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, adalete güvendiğini belirterek, başkalarının aynı acıyı yaşamamasını dilediğini söyledi.
"Ben öldüm, başka anneler yanmasın, adalete güveniyorum" diyen Görmüş, "Kanunsuz hiçbir iş yapmadım. Yüreğim yandı ama başkası yanmasın. 4 yaşında çocuğu var evladımın. Ona da mı kıyamadılar? Ben o çocuğa ne cevap vereceğim? Torunuma ne diyeceğim?" ifadesini kullandı.
Dutlu'nun cenazesinin otopsi işlemlerinin ardından memleketi Manisa'da defnedileceği öğrenildi.
Tarlada 22 Ocak Perşembe günü poşette kadın cesedi gören hurdacı, durumu jandarmaya bildirmişti. İncelemede, cesedin üzerinde kimlik bulunmadığı, ellerinin bileklerinden kesildiği ve ağzının bantlandığı belirlenmişti.
AAYorum Gönder

Etiketleri :