İstanbul'da Sahte İçki 9 Hayatı Kararttı

İstanbul Fatih'te son 3 gün içerisinde karın ağrısı ve görme kaybıyla hastaneye giden 9 kişi sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti. Onlarca kişinin de yoğum bakımda tedavileri devam ediyor.

İstanbul’da sahte içkiden zehirlenen çok sayıda kişi hastanelere kaldırıldı. Yetkililer, şu ana kadar 9 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken, yoğun bakımda çok sayıda kişi olduğu öğrenildi. Polis, yaptığı operasyonda, şu ana kadar sahte içki üretimi ve satışına adı karışan 14 kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin sorgusu Cinayet Büro Amirliği’nde sürüyor. Alınan bilgiye göre, Fatih ilçesinde son 3 gün içinde çok sayıda kişinin baygınlık, şiddetli karın ağrısı, kusma ve görme kaybı gibi belirtilerle hastanelere kaldırılması üzerine polis alarma geçti. 

14 kişi gözaltına alındı

Hastanelerin acil servislerine çok ağır durumda getirilen kişilerden 9’unun hayatını kaybettiği, onlarca kişinin ise yoğun bakım servislerinde tedavi gördüğü belirtildi. Yapılan soruşturmada, bazı kişilerin 35 cc’lik rakıları 5 liradan sattıkları tespit edildi. Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, sahte içkileri ürettikleri ve pazarladıkları iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerin sorgusu devam ediyor.

Sayı artabilir

Emniyet yetkilileri, gözaltındaki kişilerle birlikte ele geçirilen sahte içki numunelerinin incelenmek üzere Adli Tıp’a gönderildiğini, halen tedavisi süren ve durumu ağır olan kişiler bulunduğunu vurgulayarak, ölü sayısının artabileceğini belirttiler. 

MilliyetYorum Gönder

Etiketleri :