İstanbul Boğazı'nda Kaza ! Cübbeli Ahmet Hoca'da Kazazedeler Arasındaydı !

 İstanbul Boğazı’ndan transit geçen bir kargo gemisi ile Harem-Sirkeci seferini yapan, aralarında Cübbeli Ahmet Hoca'nında bulunduğu içinde 100 yolcunun bulunduğu Sultanahmet adlı arabalı vapur dün akşam saat 19:30 sıralarında Kız Kulesi açıklarında çarpıştı. Kaptanların son anda farkına varıp dümen kırması ve hız düşürmesi sebebiyle faciadan kıl patı dönüldü, kazada 1 yolcu hafif şekilde yaralandı!

Korkutan kaza dün akşam saat 19.30 sıralarında Kız Kulesi açıklarında meydana geldi. Sultanahmet adlı arabalı vapur, Sirkeci’ye doğru yol aldığı esnada, İstanbul Boğazı’ndan transit geçiş yapan 168 metre uzunluğundaki Belize bayraklı Tanais Dream adlı kargo gemisiyle çarpıştı. Kaptanların son anda hız düşürmesi ve dümen kırmasıyla çarpışmanın şiddeti düşük oldu. 

Kaza esnasında vapurda yaklaşık 100 yolcunun bulunduğu, yolculardan birinin de Cübbeli Ahmet Hoca olduğu öğrenildi. Kazanın ardından yolcular Sirkeci İskelesi’nde tahliye edildi. Kazanın oluş nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı. Sultanahmet adlı arabalı vapurdan daha önce de Sirkeci’den kalkışı sırasında bir otomobil denize düşmüş ve 3 yaşındaki Ece Su Yılmaz hayatını kaybetmişti.Yorum Gönder

Etiketleri :