HDP Yüksekova'da 3 Askerin Şehit Olmasıyla Alakalı Açıklama Yaptı !

 


Dün hakkari yüksekova'da üç askerin şehit edilmesi ile ilgili HDP'den açıklama geldi.

Hakkari'de 3 kişinin şehit olduğu saldırıya HDP'den ilk açıklama

Açıklamada çözüm sürecine katkı sunulması gerektiği vurgulanırken, 'herkesi yeniden çatışma ortamına zemin sunan tutumlardan kaçınmaya davet ediyoruz' denildi.
HDP Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle: 'Bu gelişmeler bizim için büyük bir üzüntü ve kaygı konusudur. Her şeyden önce yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı ve yakınlarına sabır diliyoruz. Yaşananlardan dolayı üzgün ve kaygılıyız. Çünkü Türkiye'de yeniden çatışmaların yaşanacağı, canlarımızın yitirileceği, evlere ateşin düşeceği bir döneme doğru yaklaşıldığını hissediyoruz. Kaygılıyız. Çünkü bu gelişmelerin Ortadoğu'nun bugünkü durumunda Türkiye'yi son derece tehlikeli bir ortama doğru sürükleyeceğini biliyoruz.


Bu toprakların en kadim meselelerinden birini çözmek için daha fazla beklenmemelidir. Kalıcı bir barış için herkesi çözüm sürecine katkı sunmaya ve sürecin gerekliliklerini hızla yerine getirerek sorunların çözümüne odaklanmaya, herkesi yeniden çatışma ortamına zemin sunan tutumlardan kaçınmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki, doğru ve gerekli adımlar atıldığında kalıcı barışın sağlanması çok yakın bir gelecekte mümkün olabilir.Yorum Gönder

  1. megg ndej diyor ki:

    Barış olması için önce adalet olmak zorunda oda yok en adaletsiz ülkeyiz tdd

    Etiketleri :