Hamile Eşini Hastaneye Götürürken Şehit Oldu

Diyarbakır'ın Hani ilçesi yakınlarında yol kesen Pkk'lıları gören polis memuru Salih Eroğlu aracı ile manevra yaparak dönmek istedi. Tam esnada Pkk'lılar uzun namlulu silahlar ile otomobile ateş açtı.

Açılan ateşte başına kurşun isabet eden polis memuru Eroğlu ağır yaralandı.  Eroğlu kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Saldırı sırasında aracın içinde polis memurunun hamile eşinin ve 3 yaşındaki oğlunun da olduğu öğrenildi. Şehidin eşinin ve oğlunun yaralanmadığı öğrenildi. Şehit polisin hamile eşini hastaneye kontrol için götürdüğü öğrenildi.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde mahallelere kazılan hendek ve barikatları kapatmaya giden polislerle buna engel olmaya çalışan PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. 1 terörist etkisiz hale getirildi. 

Şırnak’ın İdil ilçesinde de YDG-H’liler güvenlik güçlerinin girişini engellemek için sokaklara hendekler kazıp, barikatlar kurdu. Mahalleye giden polis ekiplerine PKK’lılar uzun namlulu silahlarla ateş açtı.  

Diyarbakır’da Melik Ahmet Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde patlayıcı olduğunu fark eden görevliler, durumu polise bildirdi. Polis ekiplerince okul çevresinde alınan güvenlik önleminin ardından bomba imha uzmanları patlayıcıyı aldı.

DHAYorum Gönder

Etiketleri :