Hakkari'de 4 kişi kamyonetle Zap Suyuna uçtu !

Hakkari'ye 20 km uzaklıkta bulunan Oğul köyü yakınlarında ,içinde 4 kişinin olduğu bir kamyonet Zap Suyuna uçtu.Silopi'den akraba ziyaretinden döndükleri söylenen 4 kşiden 2 'si kurtulurken ,diğer 2 kişi ise kayıp.

Kaza, bugün saat 05.00 sıralarında Hakkari-Çukurca Karayolu'nun 20'inci kilometresinde bulunan Oğul Köyü yakınında meydana geldi. Şırnak'ın Silopi ilçes'inde bir akraba ziyaretinden dönen ve içerisinde 4 kişinin bulunduğu kamyonet, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle zap suyuna uçtu. Araçta bulunan Kamuran Adıyaman (27) ve Sadık Berk (30) kendi imkanlarıyla kurturulurken, amca çocukları oldukları belirtilen Enver (43) ve Serkan Adıyaman (40) ise sulara kapılarak kayboldu. Kayıp 2 kişinin bulunması için arama çalışmalarına başlandı.

Kamyonette kendi imkanlarıyla yaralı olarak kurtulan Kamuran Adıyaman ile Sadık Berk ise yolda geçen  bir araç sürücüsü  tarafından fark edildi. Kamyon şoförünün durumu fark etmesi üzerine, AFAD, 112 Acil Sağlık, Belediye ve Jandarma ekiplerine haber verildi. Yaralı Adıyaman ve Berk ambulansla Hakkari Devlet Hastanesıne kaldırılırken, Jandarma, AFAD, Belediye ekipleri  ve vatandaşlar ise arama çalışmalarına başladı.

YAKINLARI AĞIT YAKIP GÖZYAŞI DÖKTÜ'
Bu arada olayı duyan yakınları da olay yerine geldi. Zap suyuna uçan aracı gören yakınları, olay yerinde Kürtçe ağıt yakıp gözyaşı dökerken, kadınlar ise sinir krizleri geçirdi. AFAD ekipleri, yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Kayıp olan iki kişinin bulunması için bölgeye iş makinesi ve vinç de sevk edildi.

İHAYorum Gönder

Etiketleri :