Güvenliği Olan Sitede Kamyonet Oyun Oynayan Çocukları Ezdi

İstanbul'da güvenliği olan bir sitede 6 ve 7 yaşındaki iki çocuk karton kutunun içerisine girerek yuvarlanmaya başladı.Tam bu esnada embiyet görevlisi olmasına rağmen siteye kontrolsüz bir şekilde giren kamyonet kolinin üzerinden geçti ve çocuklardan birisi engelli kaldı.Çocuğun ailesi 90 bin Tl tazminat davası açtı.

İstanbul Tuzla’daki güvenlikli bir sitede, geçen sene temmuz ayında 6 yaşındaki B.Y., M.D. ve iki arkadaşıyla site bahçesinde oyun oynamaya başladı. Çocuklardan B.Y. ve M.D. buldukları karton kolinin içine girerken, başka iki arkadaşı da koliyi yuvarlamaya başladı. Çocukların oyunu, emniyet görevlisine karşın siteye birden giren kamyonetle nihai buldu.

Koliyi yuvarlayan iki çocuk, kamyonet sürücüsüne ellerini kaldırıp, “Dur” diye bağırarak uyarmak istedi. Ancak Yücel Ç.’nin kullandığı kamyonet, kolinin üzerinden geçti. Sürücü, ağır yaralanan B.Y.’yi hastaneye götürdü.

‘BACAĞI KOPMAK ÜZEREYDİ’

B.Y. iki defa ameliyat edildi. 17 gün hastanede kaldı. Küçük çocuğun annesi H. ile babası C. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuğumuz hastaneye götürüldüğünde bacağı kasığından kopmak üzereydi. Hayatta kalması ve şu anda ayakta duruyor olması bizim için mucize” dedi. Sağ bacağı, sol bacağına oranla 2 santim kısa kalan B.Y.’nin birkaç defa daha ameliyat olacağını anlatan ana ve babası tazminat davası açtı. Ceza davasında kamyonet sürücüsü hakkında takipsizlik kararı verildiğini belirten ailenin avukatı Metin Atamış, fazlaya dair hakları gizli kalmak kaydıyla B.Y. için 1 liralık maddi, baba C.Y. ismine 100 lira maddi, annebaba ve çocuk ismine da 90 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Anadolu 8. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne açılan davada tazminatın, sürücü Yücel Ç. ile sigorta şirketi ve KIPTAŞ konutlarının yönetimini üstlenen Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği’nin ortak olarak ödemesi istendi.

DAVANIN DELİLİ KAMERA KAYITLARI

Avukat Metin Atamış davanın en büyük dayanağının kamera görüntüleri olduğunu belirterek, “Güvenlikli siteye girmesi yasak olan bir vasıta giriyor ve gene çöpler toplanmadığı için alınmayan bir kolinin içine giren iki çocuk ölümden dönüyor. Burada site yönetiminin ihmali olduğunu düşünüyoruz. Aileler güvenlikli olduğu için bu cin siteleri tercih ediyor” dedi.

HabertürkYorum Gönder

Etiketleri :