GS Store'a saldıran 13 kişiye 1,5 yıl hapis cezası verildi

Geçen yıl Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları esnasında GS Store'a saldıran 13 sanık 1 yıl 5 ay 15 gün ile 7 yıl 11 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı.

GS Store saldırısıyla ilgili davada karar çıktı.
Anadolu Adalet Sarayı 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan 6 sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Umur Tike, "Daha önce çalışıyordum, işimden gücümden oldum. Şimdi yine işimden olmak istemiyorum. Mahkemenin adaletine sığınıyorum" dedi.

Sanık Serkan Çeler de önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, "Bu olaydan dolayı çok mağdurum. 4 çocuk babasıyım. Adaletinize güveniyorum" diye konuştu.
Sanık Yunus Zengin de "Herhangi bir kastım yoktu. Polisleri ben aradım. Bende ele geçen ayakkabıyı, alevlerin arasından almıştım. Polis benim Diyarbakırlı olduğumu öğrenince hakkımda işlem yaptı. Beraatimi istiyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer sanıklar Engin Güzel, Mahsun Çelik, Serkan Çelik de önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, beraatlerini istedi.

MAHKEMENİN KARARI

Mahkeme, sanıklar Mehmet Gülsün, Erdal Gülsün, Emre Turanlı, Burak Kavakyanı, Serkan Çelik, Ferhat Ataç ve Yunus Zengin'i, "hırsızlık" suçundan 1 yıl 5 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların "mala zarar verme" ve "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçlarından ise beraatine hükmetti.

Sanıklar Mehmet Hacı Bozkurt, Engin Güzel ve Mehmet Hanifi Yaman'ın da "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçundan beraatine karar veren mahkeme, "hırsızlık" ve "mala zarar verme" suçlarından da 4 yıl 7'şer ay hapisle cezalandırılmalarını kararlaştırdı.

Sanıklar Mahsun Çelik, Serkan Çeler ve Umur Tike'ye de "mala zarar verme", "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" ve "hırsızlık" suçlarından 7 yıl 11'er ay hapis cezası verildi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 27 Nisan 2014'de Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda Fenerbahçe ile Çaykur Rizespor arasında oynanan müsabaka sonrası Bağdat Caddesi'ndeki GS Store'un camlarının kırıldığı, içeriden alınan ürünlerin bir bölümünün iş yeri önünde yakıldığı ve durum üzerine kolluk güçlerinin harekete geçtiği belirtilmişti.

Mağazanın kasa kısmındaki 2 bin 500 lira miktarındaki nakit paranın da çalındığı kaydedilen iddianamede, yaşları 18 ile 27 arasında değişen 13 sanık hakkında "nitelikli hırsızlık", "mala zarar verme" ve "konut dokunulmazlığının ihlali" suçlamalarından 5 yıl 8 aydan 18 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edilmişti.

aa_picture_20140428_2183475_high.jpgYorum Gönder

Etiketleri :