Erik Fiyatları Altın Fiyatından Pahalı ! Kilosu 600 tl Şaka değil gerçek !

Balıkesir şehir merkezindeki bir manavın sahibi olan Mücahit Avcı tarafından, ANADOLU AJANSI muhabirine düzenlediği açıklamada, gelişen teknolojiye bağlı olarak saklama yöntemlerinin iyileşmesi ve seradaki üretimlerin yaygınlaşması neticesinde kış ortasında kimi bahar ve yaz meyvelerinin bulunabildiğini ifade etti.

Aşeren hamilelerin en çok istek ettiği meyvelerden olan yeşil eriğin 3 tanesinin, yazdan henüz çıkıldığı sonbahar aylarında 15 liraya satıldığını ifade eden Avcı, "Kış ortasında ise fiyatlar arttı. Menfi gökyüzü şartlarında tüketim noktalarına ulaşımında yaşanan aksaklık gibi nedenler eriğin tanesini 10 liraya çıkardı. Ufak paketler durumunda 3 eriği 30 liradan satıyoruz" söyledi.

Ağırlık olarak hesap edilirse yeşil eriğin kilosunun 600 liraya denk geldiğini vurgulayan Avcı, "3 yeşil erik 50 gram geliyor. Her canı isteyenin tüketebileceği bir fiyat değil. Zaten satışımız da taneyle de olsa fazla yok. Elimde 50'şer gramlık 3 paket mevcut. Bunları satarsam iyi, sonrasında zaten bahar geliyor fiyatlar düşmeye başlar" diye söyledi.
Kaynak: SabahYorum Gönder

Etiketleri :