Emniyet Müdürlüğü için 20 Bin Sözleşmeli Bekçi Alınacak Başvuru şartları burada Tıkla öğren

 Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak bekçi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı'nda ‘bekçi abi' dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58'e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.
Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

155haber.com'un haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.
Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.
Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.
İşte Başvuru Detayları!
İç işleri bakanlığı yıllardır ihmal edildiği için sayıları 5 binlere düşen bekçi kadrosu için yaklaşık 20 Bin alım yapacak…işte ayrıntılar…
Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak.
En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı'nda ‘bekçi abi' dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58'e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.
Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

BEKÇİLER POLİS OLABİLECEKLER

EGM'ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacak sınav ile polis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5'ini geçmeyecek.
Bekçi Maaşları
Bekçi maaşları 1500 TL civarında olacak. Ayrıca bekçilik mesleğinde üstün başarı gösteren kişiler ilerleyen dönemlerde polislik mesleğine de geçiş yapabilecek. Yazımızın devamından açıklanan genel şartlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
İşte görevleri
* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.
* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.
* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.
Emniyet Bekçi Alımları Nasıl Yapılacak ?
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) oluşturduğu kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevlerini ve yetkilerini belirledi.
Yetenek Sınavı yapılacak ve başarılı olanlar emniyete bağlı sözleşmeli bekçi olarak çalışabilecek. Başarılı olan kişiler polis eğitim kurumlarında minimum 90 gün meslek eğitimi yani bekçilik konusunda ders görecek.
Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.
Minimum 3 sene başarılı olarak bekçilik yapanlar kıdemli bekçi unvanı alacak. 3 sene bekçilik yapan kıdemli bekçi rütbesini kazanan üniversite mezunu kişiler ihtiyaç duyulduğu takdirde yapılacak sınavlara girmeye hak kazanacak ve bu sınavlarda başarılı olurlarsa polis olarak görev yapabilecekler
Kaynak: belekomahaberYorum Gönder

 1. TALHA diyor ki:

  hayatımız yalan dolan işlerden ibaret yok koruma memuru yok bekçi hep seçim yatırımı seçim vaadi inanmanıza gerek yokk

  1. İLHAN GÜLTEKİN diyor ki:

   lise 2ci sınıftan terkim bekçi sınavına baş vurudayaş sınırı varmı otelde güvenlik memuru olarak çalışmaktayım baş vuru yapabilirmiyim

   1. osman coşkun diyor ki:

    bekçileri basit suç işlemişlerden seçin toplum suçtan biraz arınır sürekli suç işleyen olmamak kaydıyla

    1. BURHAN BALIKÇI diyor ki:

     nasil baş vurabi̇li̇ri̇m genel bi̇lgi̇yi̇ nasil ulaşa bi̇li̇ri̇m

     1. SUAT ALTINTAŞ diyor ki:

      kayitlar ne zaman hangi tarihde

      1. kadriye dinçer diyor ki:

       yaş sınırı var mı teşekkürler

       1. ishak eroğlu diyor ki:

        bekci alımı ne zaman vede hangi tarihde olacak ve nereye baş vuracağız bilgilendirirseniz sevinirim

        1. metin salarvan diyor ki:

         işe alım şartlarının tümünü nasıl öğrenebilirim artı olarak yaş sınırı var mıdır.hırsızlar cirit atamayacak güzel bir gelişme

         Etiketleri :