Ekmeklerini kazanmaya gidiyorlardı boğularak can verdiler

Kamçatka bölgesindeki Daini Vostok isimli balıkçı gemisi battı. Bu sabah saatlerinde yaşanılan facianın bilançosu yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre daha önce 43 olarak bildirilen ölü sayısı 54 e yükseldi işte ayrıntılar.

Rusya’nın uzakdoğusundaki Kamçatka bölgesinde yer alan Ohot Denizi’nde 'Dalni Vostok' adlı bir balıkçı gemisinin batması sonucu ilk belirlemelere göre 54 kişi hayatını kaybetti. Gemide bulunan 132 kişiden 65’si kurtarıldı.

Petropavlovsk-Kamçatski limanı idaresi Kurtarma Arama Servisi Başkanı Artur Rets, bölgede arama çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Gemide aralarında Rus, Ukrayna ve Letonya vatandaşı olmak üzere 132 kişinin bulunduğu kaydedildi. İnterfaks haber ajansına konuşan bölge kaynakları 78 kişinin Rusya vatandaşı olduğunu kaydetti. Arama kurtarma çalışmaları için bölgede 12 gemi ve ayrıca Rusya Acil Durum Bakanlığı’na ait helikopterler de kullanılıyor.

İnterfaks haber ajansı 55 kişinin kurtarıldığı bilgisini paylaştı. Denizde dalga boyunun 1,5 metre olduğu, kazanın nedeninin ise henüz belirlenemediği kaydedildi.

CihanYorum Gönder

Etiketleri :