Diyarbakır'da Şiddetli Çatışmada 2 Polis Şehit Oldu

IŞİD'in hücre evine baskın yapıldı. Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri semtinde saat 03:00'ten beri çatışmalar yaşanıyor. Evden açılan ateş sonrasında 2 polis memuru şehit oldu 4 polis memuru da yaralandı. Evdeki 4 teröristin ölü ele geçirildiği bilgisi geliyor.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde IŞİD’li teröristlere ait olduğu belirlenen bir eve polis ekipleri tarafından sabaha karşı operasyon düzenlendi. Evden açılan ateş üzerine çıkan çatışmada 2 polis memuru şehit olurken, IŞİD’e üye 4 terörist ölü ele geçirildi.
 
Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nin Huzurevler Mahallesi’nde IŞİD’e ait olduğu belirtilen bir hücre evinin bulunduğunu belirleyen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 04.00 sıralarında eve operasyon düzenledi. Evin bulunduğu sokak üzerinde zırhllı araçlarla geniş güvenlik önlemleri alındıktan sonra operasyon başlatıldı.
 
SİLAH SESLERİ DEVAM EDİYOR
 
Özel harekat polislerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda polisin katıldığı operasyonda, evden açılan ilk ateşte 2 polis memuru yaralandı.  Çatışma sırasında 4 polis yaralı olarak ambulansla yakında bulunan özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak, 2 polis de yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Çatışma sırasında silah ve patlama sesleri duyuldu.
 
Operasyonda 4 IŞİD’linin de öldürüldüğü ifade edildi. Operasyonunun devam ettiği sokaktan silah sesleri geldiği görüldü.
 
BOMBA MI PATLATTILAR?
 
AA'nın geçtiği habere göre ise 2 polis, çatışma sırasında teröristlerin yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu şehit oldu.Yorum Gönder

Etiketleri :