Deniz Baykal Liderlerle Görüşmeye Başladı

TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal ,liderlerle görüşmeye başladı. İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

CHP’nin Meclis Başkan adayı Baykal idün AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve HDP Eşbaşkanı Demirtaş’tan randevu istemişti.
İLK GÖRÜŞME BAHÇELİ İLE BAŞLADI
CHP tarafından TBMM Başkanlığına aday gösterilen Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti.
Meclis'e saat 11.00'de gelen Deniz Baykal'ı Devlet Bahçeli, MHP grup odasının kapısında kapıda karşıladı.
Grup Başkanvekili Oktay Vural da ikilinin görüşmesine katıldı.

BAYKAL'DAN İLK AÇIKLAMA
Görüşme sonrası açıklama yapan Baykal, "Kendisine, Meclis Başkanlığı yönetimine yönelik anlayışımı, Türkiye'deki siyasi tabloyu nasıl gördüğümü, ne gibi sorumlulukların, görevlerin bize düştüğüne inandığımı aktardım. Kendisini ayrıca önemli siyasi temaslar konusunda bilgilendirdim. Görevimi yaptığımı düşünüyorum. Seçime giderken önemli bir partimizin genel başkanı olarak Sayın Bahçeli'nin bu konuları benim ağzımdan duymasına ihtiyaç vardı diye düşünüyorum. Çok yararlı bir görüşme oldu benim için. Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum." dedi.
Baykal, "Destek alabildiniz mi?" sorusuna, "Onları konuşmadık" karşılığını verdi.

ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE GİDECEK
Davutoğlu’nu saat 14.30’da Çankaya Köşkü’nde ziyaret edecek olan Baykal, saat 16.00’da Demirtaş’la bir araya gelecek.Yorum Gönder

Etiketleri :