Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Resepsiyonunda Neler Söyledi


CHP'nin tezkereye hayır oyu vereceği açıklamasını değerlendiren Erdoğan, bu konuda yorum yapmanın doğru olmayacağını ifade etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, "Şimdiden uyararak söylüyorum, Kılıçdaroğlu'na özellikle söylüyorum; eğer dedi.


Erdoğan, Yeni Yasama Yılı'nın açılışı dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından verilen resepsiyonda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Irak ve Suriye tezkeresine CHP'nin "hayır" oyu vereceğine ilişkin açıklamaların hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti gruplarının kanaatleri üzerinde herhangi bir yorum yapmasının doğru olmayacağını söyledi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Her grup kendi kanaatini açıklamakta serbesttir. Yarın tezkereyle ilgili gerek hükümetimiz gerek üç tane grubu olan grup kanaatlerini tekrar açıklayacak. Ben de cumhurbaşkanı olarak kanaatimi bugün açıkladım. Zaten kanaatimin hangi istikamette olduğu herhalde bugün yapmış olduğum konuşmadan çok açık, net bellidir. Doğrusu ben bu tezkereyi destekliyorum. Çünkü BM Genel Kurulu'nda da konuşmayı yaptım, burada içinde olduğumuz bir NATO öbür taraftan tehdit altında olan bir ülke konumundayız ve bölgede terör örgütlerinin ne durumda olduğunu görüyoruz.Yorum Gönder

Etiketleri :