CHP Çanakkale ön seçimlerinin galibi Muharrem Erkek

CHP Çanakkale ön seçimlerinin galibi Muharrem Erken İzmir ilimizdeki gibi yapılan ön seçim sonuçlarında Çanakkale Galibi birinci sıraya oturan Muharrem Erken... Ayrıntılar haberimizde

Yapılan seçim çalışmasında toplamda 4381 kişinin 3821 kişisi sandık başına giderek oylarını kullandılar buna göre yapılan sayım sonucunda Muharrem Erkek 1889 oy alarak birinci, Bülent Öz 1.711 oy alarak ikinci Sayın Ahmet Küçük ise 1.540 oy alarak üçüncü oldu. 

Birinci çıkan Milletvekili adayı Muharrem Erkek kendisini bekleyen kalabalığı konuşma ve basın açıklaması yaptı. Tezahuratlarla karşılanan Muharrem Erkek İlk Milletvekili adayı oldu. Demokrasi adına güzel bir yarış olduğunu, ve siyasi hayatta hiç kimsenin tek başına bir güç olmadığını ifade eden Erkek, çok çalışacağınıda sözlerine ekledi

 

MUHARREM ERKEK KİMDİR ?

31.08.1969'da Çanakkale'de doğdum. Cevatpaşa İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve Çanakkale Lisesi'nde okudum. 1986 yılında Çanakkale Lisesi'nden mezun olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdim.
1990-1991 yılında, Almanya'nın Köln şehrinde mahkemelerde çevirmen olarak görev yapan dayımın yanında kalarak, vatandaşlarımızın taraf oldukları davaları takip ettim ve Alman hukuk sistemini inceledim.
1993 yılında avukatlık stajımı Çanakkale Barosu'nda yaptım.
1994 yılında askerliğimi Balıkesir'de disiplin mahkemesinde kısa dönem olarak tamamladım.
1994 yılında Çanakkale'de serbest avukat olarak iş yaşamına adım attım.
Mesleğimi icra ederken birçok sivil toplum örgütünde de görev aldım.
2000-2002 döneminde meslek odam olan Baro yönetiminde görev yaptım.
2004 ve 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP'den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim, on yıllık meclis üyeliği dönemimde yerel yönetim çalışmalarında ve temsil noktasında birçok görevler üstlendim.
Halen yedi avukatın görev yaptığı Işık Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğimi yürütüyorum.

 Yorum Gönder

Etiketleri :