Bitlis'te 3 Polisimiz Kaza Sonucu Şehit Oldu
 Bitlis-Diyarbakır karayolu üzerinde polis kontrol noktasına bazuka ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen silahlı saldırıya müdahale etmek amacıyla giden zırhlı aracın devrilmesi neticesinde 3 özel harekat polisi şehit oldu, 2 polis ise kazada yaralandı. Yaşanan trafik kazasında devrilen aracın içerisinde şehit olan 3 özel harekatçı polisin isimleri belli oldu.

Bitlis'te polis aracı kaza yaptı: 3 özel harekatçı polis şehit, 2 polis ise yaralı olarak kurtulduğu bildirilirken, kazada ölen özel harekatçıların isimleri de belli oldu.

ANADOLU AJANSI

Yaşanan olayla alakalı alınan ilk bilgiye göre, Bitlis-Diyarbakır karayolu Arıcılık mevkisinde bulunan bir polis kontrol noktasına, gece saatlerinde teröristler tarafından bazuka ve uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi.

Polis Noktasında görev yapan polislerin saldırıya anında karşılık vermesi üzerine, teröristler gecenin karanlığından yararlanarak kaçmaya başladılar.

Saldırının hemen peşinden olay yerine destek olarak giden özel harekat polislerinin içinde bulunduğu zırhlı araçlardan biri, çatışma bölgesine takriben 600 metre kala virajı alamayarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 3 özel harekatçı polis olay yerinde yaşamlarını yitirerek şehit oldu.

Kazada, araçta bulunan 5 özel harekat polisi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Bitlis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralı polisleri hastanede ziyaret eden Vali Orhan Öztürk, gazetecilere yaptığı izahta, trafik kontrol noktasına yapılan taciz ateşinden dolayı olay yerine intikal etmeye çalışan zırhlı aracın yaptığı kazada, araçta bulunan 5 polisten 3'ünün şehit olduğunu belirtti.

Öztürk, teröristlerle rastgele bir çatışma yaşanmadığını vurgulayarak, yaralı polislerin rehabilitasyonunun devam ettiğini söyledi.

Saldırıda kullanılan roketatarın, polis noktasını çevreleyen tel örgülere çarparak parçalandığını anlatan Öztürk, teröristlerin, saldırı sonrası kaçtığını dile getirdi.

ŞEHİT POLİSLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU 

Bitlis-Diyarbakır karayolu Arıcılık mevkiinde bulunan polis kontrol noktasına bazukalı ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonrası destek emelli bölgeye giden ekibi taşıyan zırhlı şortlant arac virajlı yolda devrilmişti. Kontrol noktasına takriben bir kilometre kala takla atan araçtan 5 polis yaralı olarak kurtarıldı. Bitlis Devlet Hastanesi'nde rehabilitasyona alınan polislerden Fatih Sağır, Mustafa Aslan ve Eyüp Emre Kan yapılan müdahaleye karşın şehit oldu. Aynı kazada yaralanan Ramazan Sanaktar ve Mustafa Kızılay'ın rehabilitasyonları ise devam ediyor.
AAYorum Gönder

Etiketleri :