BİRİ IŞİD MİLİTANI DİĞERİ PKK'LI 2 OLAYLI CENAZE YPG ile çatışan IŞİD'in saldırısında ölen YPG’li Mahmut Zengin’in cenazesi Van'ın Özalp İlçesinde toprağa verildi. Aynı saatlerde, Suriye’deki IŞİD ve El Nusra hedeflerine ABD savaş uçaklarının gerçekleştirdiği bombardımanda hayatını kaybeden, Yakup Bülent Alnıak'ın cenazesi de Malatya'nın Şifa Mahallesinde toprağa verildi.

MAHMUT ZENGİN'İN CENAZESİ
Van’ın Özalp İlçesinde Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD saldırısında öldürülen YPG’li Mahmut Zengin’in cenazesinde olaylar çıktı. Cenazeye katılanlar Ak Parti İlçe binasına ve resmi kurumlara taş ve molotofla saldırdı. Sabah saatlerinde Van’da olan YPG’li Mahmut Zengin’in cenazesi, konvoy eşliğinde Özalp İlçesi’ne getirildi. Saat 11.00 sıralarında cenaze aracıyla yürüyerek ve slogan atarak ilçe merkezinden geçen 500 kişilik kalabalıktan yaklaşık 50 kişilik bir grup, ilk olarak kaymakamlık ve resmi kurumların bulunduğu binaya taşla saldırdı. Bu sırada DBP’li yöneticiler saldırıları durdurmaya çalıştı.
OLAYLAR ÇIKTI
Daha sonra AK Parti İlçe binasına yönelen göstericiler binaya taş ve molotofla saldırdı. Saldırıda güvenlik önlemi alan polisin zırhlı aracında hasar meydana gelirken, tek katlı ilçe binasının bir kısmı yandı. Yaklaşık 10 dakika süren olaylar sonrası cenaze toprağa verilmek üzere Altınboğa Köyü’ne götürüldü.
Suriye’deki IŞİD ve El Nusra hedeflerine ABD savaş uçaklarının gerçekleştirdiği bombardımanda Yakup Bülent Alnıak’ın ölüm haberi, Malatya’daki ailesine ulaştı. Annesi Zuhal Alnıak, "Oğlum şahadet şerbeti içti" dedi. Malatya’da Şifa Mahallesi’nde oturan Alnıak ailesi, oğulları Yakup Bülent’in ölüm haberinin ardından taziye çadırı kurdu. Burada başsağlığı dileklerini kabul edilen aile adına gazetecilere açıklamayı anne Zuhal Alnıak yaptı.
Zuhal Alnıak, Ramazan Bayramı’nı birlikte geçirdiği oğlu Yakup Bülent’in, ’Alanya’ya gidiyorum’ diyerek Malatya’dan ayrıldığını söyledi. Oğluyla bir süre önce telefonda görüştüklerini anlatan Zuhal Alnıak, "Kitap yazmak için Suriye’de bulunduğunu ve durumunun iyi olduğunu bana söyledi" diye konuştu. Yavuz Bülent’in ölüm haberini arkadaşlarının verdiğini, başka bir bilgiye sahip olmadıklarını kaydeden Zuhal Alnıak, "Bize, Amerikan bombardımanında şehit olduğunu söylediler.
'OĞLUM ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇTİ'
Daha sonra da cenaze namazını kılıp defnettiklerini anlattılar. Bundan başka bilgimiz yok. Ne mutlu ki bana bir şehit annesi oldum. Allah’tan geldik, Allah’a gideceğiz ancak normal ölüm var, birde şahadet şerbeti içmek var" dedi. Suriye’den kaçıp gelenleri de eleştiren Zuhal Alnıak, "Onlar savaştan kaçıp buraya geldi. Burada savaş olsa, buradan kaçıp oraya gidecekler. Elhamdülillah, oğlum şahadet şerbetini içti. 10 çocuğum da olsa hepsini yollarım" diye konuştu.
DHAYorum Gönder

  1. murat tekir diyor ki:

    yalan haberden baska birsey yazmayin siz .ama biraz sabredin bizimde soylenecek cok seyimiz var.2olayli cenaze diyorsunuz yakup alniakin cenazesindeki olaylari bir gosterinde gorelim yalanci basin.

    Etiketleri :