Başbakan'dan Müjde ! 6 bin 417 işçi kadroya alınacak !

Başbakan Ahmet Davutoğlu ,Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yaptığı konuşmada,taşeron işçi uygulamasına son vereceklerini ve 6 bin 417 işçinin kadroya geçirilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki toplantıda konuşan Davutoğlu, taşeron işçi uygulamasına son vereceklerini, bu konuda çalışmaların halen devam ettiğini belirterek, asıl işte çalışan tüm taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda bir tasnif yapacaklarını ve müjdeyi seçimden sonra vereceklerini kaydetti.

Genel seçim 7 Haziran'da gerçekleştirilecek.

"Kesinlikle taşeron işçi uygulamasına son vereceğiz. Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilerin asıl işi yapanlar olduğuna karar verdik ve onlara kadro vermeyi kararlaştırdık" diyen Davutoğlu, "Yardımcı iş sektörlerinde bu tasnifi tek tek yapacağız ve asıl işi yapan tüm taşeron işçilere kadro verilmesi konusundaki müjdeyi seçimden sonra vereceğiz" diye konuştu.

TBMM'den geçerek yasalaşan İş Güvenliği Yasası'nın uygulanmasında en ufak bir tavize izin vermeyeceklerini de kaydeden Davutoğlu, işçilerin güvenli ortamda çalışmaları için gerekli her türlü tedbiri alacaklarını ifade etti.Yorum Gönder

Etiketleri :