Balıkesir'i lodos birbirine kattı !

Balıkesir ve ilçelerinde zaman zaman etkili olan lodos fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Lodos nedeniyle birçok ev ve işyerinin çatısı uçtu, ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi, yüzlerce araç zarar gördü. Birçok mahalleye elektrik verilemedi. Burhaniye'nin Börezli Mahallesi'nde bir çiftçi, ahırın çatısı üstüne çökünce yaşamını yitirdi. 
Balıkesir merkezinde, zaman zaman saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgar, birçok ağacın dallarının kırdı ya da kökünden devirdi. Zağnos Paşa Camisi bahçesindeki bir ağaç, mezarın üzerine devrildi. Aynı şekilde Toplu Taşıma Merkezi'nde, köküne yakın bir yerden kırılan ağaç durağın önüne yıkıldı. Ağacın devrildiğini gören bir şoför, "Olay anında hiç kimsenin olmaması faciayı önledi" dedi. Beldekent ve Kaya Avni Sağlıkçı Parkı'nda da çok sayıda ağaç zarar gördü. Rüzgar birçok ev ve işyerinin çatısının uçmasına neden oldu. Gümüşçeşme Mahallesi'nde bir mobilyacının çatısı da uçtu. Bu olumsuzluklar sonrası TEDAŞ ve itfaiye ekiplerinin yetersiz kaldı. Vatandaşlar "Saatlerdir itfaiye bekliyoruz ama bir türlü gelemediler" diye konuştu. 
SÜS IŞIKLARI TELİKE YARATTI
Alihikmetpaşa Meydanı'nda rüzgar ve fırtına sonrası kopup, yere düşen ve yoldan gelip geçen vatandaşlar için tehlike yaratan süs ışıkları da İtfaiye ekipleri tarafından tek tek söküldü.
ÇATI UÇTU, YOLU KAPADI
Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde de saatteki hızı yer yer 100 kilometreye ulaşan lodos, hayatı durma noktasına getirdi. Birçok evin ve ahırın çatısı uçtu. Emniyet ekipleri uçan çatıların bulunduğu bölgelerde önlem alarak yolu araç ve yaya trafiğine kapattı.

LODOS BURHANİYE'DE CAN ALDI 

Şendir'in daha önce Burhaniye'nin Çallık Köyü'nde muhtarlık yaptığı, daha sonra Börezli'ye yerleştiği belirtildi.
Lodosun faturası ağır olduYorum Gönder

Etiketleri :