Azerbaycan'da Öz Aramızda isimli programda gerçekleri öğrenen gencin dramı herkesi ağlattı

 Azerbaycan’da büyük yankı uyandıran dram Azad TV’de yayınlanan ‘Öz Aramızda’ isimli programda yayınlandı. 

Programa katılan 20 yaşındaki ‘Zuhur’, kendisine bir ailenin bakıp büyüttüğünü, geçmişini merak edip araştırınca ‘anne’ dediği kadından hiç tanımadığı gerçek annesiyle ilgili çeşitli iddialar duyduğunu söyledi. 

Televizyon yapımcıları bunun üzerine Zuhur ile ilgili kapsamlı araştırma yaptıktan sonra Azeri genci yeniden stüdyoya davet etti. Sunucu, Zuhur’un annesinin Bakü’de yaşayan ‘Sadakat’ adlı bir kadın olduğunu, ‘Senan’ adlı bir dayısı olduğunu belirterek, şunları söyledi:“Atan (Baban) teze (yeni) rahmete gider. Senan'ın dışında Müşfik ve Salman adlı dayıların var. Ananın ise işitme ve danışma (konuşma) problemi var. Lâl kendisi. Sana dendiği gibi sen tecavüz neticesi dünyaya gelmişsin. Senin anan bu tecavüzün ardından danışmasını yitirmiştir.”

Program sunucusu Zuhur’a annesinin en azından stüdyoya getirilerek yıllar sonra oğluna kavuşmasını önerdi. Stüdyo konukların gözyaşları içerisinde izlediği bu diyalog karşısında bir süre konuşamayan Zuhur, ağlayarak bu öneriyi kabul etmedi:

“Ben onları istemirem. Ben bundan sonra onlara evlat olabilmerem. Benim validelerim (annem) var. Ben onlara evlat olabilirim. Beni onlar büyüttü. Hasta olduğumda benim başımda gece-gündüz bu insan başımın üstünde durdu.”Yorum Gönder

Etiketleri :