Antalya'da dalış yapan dalgıç cesetle karşılaştı !

 Antalya'da dün öğlen saatlerinde bir dalgıç keyfe keder daldığı Akdeniz sularında karşısında bir ceset gördü. Denizden çıkarak İlçe Jandarma Komutanlığı'na haber verdi. Jandarma ekiplerinin de gelmesi ile orada bulunan dalgıçlarında yardımıyla ceset aranmaya başlandı. Cesedin çürümeye yüz tuttuğunu gören balıkçılar jandarmaya'nın isteği ile ceset çuvala konularak tekneye alındı.

 Gazipaşa'nın Macar Mahallesi Güvencin Kale mevkiinde bir dalgıç öğle saatlerinde İlçe Jandarma Komutanlığı'na denizde ceset gördüğü ihbarında bulundu. Bunun üzerine bölgede arama çalışması başlatan jandarma, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli dalgıçlardan yardım istedi. 

 Yapılan aramaların ardından akşam saatlerinde kıyıdan 60 metre açıkta deniz dibinde cesede ulaşıldı. Çürümeye yüz tutmuş erkek cesedi 2 dalgıç tarafından çıkarılarak parçalanmaması için çuvala konuldu. Balıkçı teknesiyle Selinus Limanı'na getirilen ceset, Antalya Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil aracıyla Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada savcının incelemesinin ardından ceset otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. 

Cesedin, 1.80 boyunda, 35- 40 yaşlarında ve kolundaki Arapça yazı nedeniyle Suriye uyruklu birine ait olabileceği tahmin ediliyor.Yorum Gönder

Etiketleri :