Alkollü Yakalanan Öykü Çelik Polisleri Ne İle Tehdit Etti?

Alkollü bir şekilde araç kullanan Öykü Çelik, trafik polisleri ile tartıştı. Süpriz bir evlilik yaparak Bursa'da yuvasını kuran Öykü Çelik polislere ''Benim eşim milletvekili'' diyerek tehdit etti.

Öykü Çelik, sürpriz evliliğinin ardından ilk kez gecelerde görüldü. Evliliği sonrasında Bursa'ya taşınan ve uzun zamandır göz önünde olmayan güzel oyuncu, abisi ve arkadaşlarıyla ilk kez objektiflere takıldı. Alkollü olduğu gözlerden kaçmayan Öykü Çelik, bir an önce evine gitmek için alkollü olmasına aldırmadan direksiyon başına geçti. Ancak, güzel oyuncu çevirmeye yakılınca ortalık karıştı.

Öykü Çelik, alkol kontrolü yapmak isteyen trafik polisiyle tartıştı. Alkol kontrolü yapılmasına tepki gösteren oyuncu, uygulamayı yapan polis memurlarının yanına giderek "Bu sefer hata yapıyorsunuz aracı kullanan ben değildim, abimdi" diyerek itiraz etmeye başladı. Ancak Öykü Çelik'in abisi de alkollüydü ve aracın arkasında oturuyordu. Polis memurunun ısrar etmesi üzerine abi devreye girerek; "Ben bitersem, siz de bitersiniz" sözleriyle tehditler savurdu. Ne kadar alkol aldığı bilinmeyen Öykü Çelik ise "Benim eşim milletvekili" diye bağırmaya başladı. Olaya dahil olan bütün trafik polislerini mahkemeye vereceğini söyleyen oyuncunun aracı tüm çabalarına rağmen bağlandı. Abisinin ısrarı ve sert müdahalesiyle taksiye binen Öykü Çelik, arabasını zincirlerle bağlanmış havaya kaldırılırken görünce hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.

2 YIL EL KONULDU

Uzun süre direnen Öykü Çelik, yaptığı telefon konuşmasından sonra olay yerinden abisi ve arkadaşlarıyla birlikte ayrılırken; polis memuru basın mensuplarının sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı. "Yeni çıkan kanunlara göre uygulama yaparak çevirdiğimiz araçlara önce ehliyet, ruhsat soruyoruz daha sonra alkol kontrolü için cihaza üfletiyoruz, fakat Öykü Hanım 'Ben alkollüyüm ve üflemek istemiyorum' deyince ehliyetine iki yıl el koyarak aracını da bağlamak zorunda kaldık."

ÖYKÜ ÇELİK KİMDİR?

13 Temmuz 1987 yılında İstanbul'da doğan Öykü Çelik, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okurken geçirdiği trafik kazası nedeniyle okulunu devamsızlıktan dolayı yarım bırakmıştır. İlk olarak Selena ve Akasya Durağı dizilerinde küçük roller ile oyunculuk kariyerine başlayan Öykü Çelik, 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Luk Piyes'in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol almıştır. Öykü Çelik, 2012 yılında başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül'ün yazdığı ''Benim için Üzülme'' adlı dizide Bahar rolünü canlandırmıştır.Yorum Gönder

Etiketleri :