Afyon Üniversite'nde Okuyan Genci Şırnak'taki Evinde Kurşun Yağmuruna Tuttular

Afyon Ünivesitesi öğrencisi 25 yaşındaki Murat Çevrim, yaz tatilini geçirmek maksadıyla geldiği Şırnak'ın İdil İlçesinde akşam saatlerinde iki kişinin silahlı saldırısına maruz kalarak hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan saldırganlar daha sonra taradığı bir araç içinde bulunan biri kadın 2 kişiyide yaraladı.

Afyon Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Murat Çevrim, yaz tatili için geldiği memleketi İdil İlçesi'ne bağlı Oymak Köyü'nde bugün saat 21.00'de 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. İddiya göre ellerinde uzun namlulu silah bulunan kimliği belirsiz 2 kişi, evlerine geldiğiı Murat Çevrim'e babasının nerede olduğunu sordu. "Babam yukarda" diyerek birlikte merdivenle evlerinin ikinci katına çıkmaya çalıştığı sırada, iki kişinin Murat Çevrim'i silahla taradığı belirtildi. Çevrim, kanlar içerisinde yere yığılırken, kaçan saldırganlar, Oymak Köyü'ne bağlı Köşklü Mezrası'nda yoldan geçen bir aracı durdurmak istedi. Durmayan aracı da uzun namlulu silahlarla tarayan saldırganlar, kaçarak kayıplara karıştı. Saldırganların taradığı araçta bulunan Abdullah Yağmur ile adı öğrenilemeyen bir kadın yaralandı. 
 
Ağır yaralanan Murat Çevrim ile Abdullah Yağmur ve adı öğrenilemeyen kadın, İdil Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunan Murat Çevrim, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.  Abdllah Yağmur ve adı öğrenilemeyen kadın ise  Cizre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
 
Olayın haber verilmesi üzerine Oymak Köyü ve Köşklü Mezrası'na gelen jandarma komando ekipleri, köy çevresinde sıkı güvenlik önlemleri aldı. Jandarma, kaçan saldırganların yakalanması amacıyla bölgede geniş çaplı çalışma başlattı. 

DHAYorum Gönder

Etiketleri :