81 İlde Terör Saldırısı Alarmı !

Son Dakika Haberleri, Kamu Binalarına Saldırı,Canlı Bomba Haberleri, Terörle Mücadele, Terör Saldırı Düzenlenme İhtimali Olan Şehirler...

Son dönemlerde yaşanan terör örgütlerinin bombalı saldırılarına karşın yapılan operasyonların ardından kolluk kuvvetleri, terör örgütlerinin kamu binalarına terör saldırısı düzenleyeceği yönünde istihbarat ele geçirdi. İsmi henüz verilmeyen bir terör örgütünün, başta İstanbul olmak üzere, Ankara, Bursa, İzmir gibi büyükşehirler ile Diyarbakır, Gaziantep, Şırnak, Mardin gibi Güneydoğu illerinde eylem planı içerisinde olduğu tespit edildi. 81 ildeki tüm valilik ve emniyet birimleri uyarılarak, terör örgütlerinin sansasyonel eylem hazırlığında olduğu ve öncelikli hedefte kamu binalarının bulunduğu belirtildi.

Ayrıca tüm 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına karşıda valilik ve güvenlik güçlerinin uyarıldığı öğrenildi. Bu duruma bağlı olarak bir çok şehirde 8 Mart Kadınlar Günü yürüyüşü ve basın açıklamalarının yapılması yasaklanırken, bazı illerde ise yürüyüş ve basın açıklamaları güvenlik güçlerinin yoğun tedbirleri arasında yapılması kararlaştırıldı.

Polislere çelik yelek

Olası terör saldırılarına karşı kolluk kuvveti olarak görev yapan polis ve jandarmaların çelik yelek kullanmaları konusunda da defalarca kez uyarıldığı bildirildi. Güvenlik güçlerinin görev yaptıkları sorumluluk alanlarında şüpheli şahıs ve duruma karşı dikkatli olmaları istenilen ekiplerden kontrol noktaları oluşturularak, şüpheli araç ve kişiler üzerine sorgulama yapılması istendiği öğrenildi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :