400 Aydın Can Dündar İçin Kampanya'ya İmza Attı !

Suriye'ye malzeme taşıyan MİT tırlarınla ilgili yazısı nedeniyle hakkında soruşturma açılan ,Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a destek için "biz yurttaşlar" başlıklı bir bildiri yayımlandı.

400 imzalı bildiride, Suriye'ye malzeme taşıyan MİT TIR'larının aranmasıyla gündeme gelen iddiaların açıklığa kavuşturulması istendi.

"O TIR'larda taşınan malzemenin ne olduğu, nereden gelip nereye, hangi gruplara gönderildiği, bu sevkiyatın ulusal ve uluslararası hukuk ihlallerine yol açıp açmadığı hususlarında doğru bilgilendirilmenin yurttaşlık hakkımız olduğunu, devlet ve hükümet yetkililerine hatırlatıyoruz" denildi.

Bildiride, TIR'ların durdurulmasına ilişkin haberi nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi'ni hedef alan açıklamalar da eleştirildi. Bunun basın özgürlüğüne müdahale ve anayasal bir suç olduğu savunuldu.

Arınç: "Keşke Erdoğan o sözü söylemeseydi"
video haber
Arınç: "Keşke Erdoğan o sözü söylemeseydi"
"Cumhurbaşkanı'nı anayasa güvencesi altında olan basın özgürlüğüne yönelik baskı ve tehditlere son vermeye, savcıları ve yargıçları hukukun gereklerine uyarak baskılara direnmeye çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.Yorum Gönder

Etiketleri :