4 Aralık Cuma Hangi İllerde Okullar Tatil Oldu?

Kar yağışı ülkemize gelerek etkisinide iyiden iyiye göstermeye başladı. Bugün bazı illerimizde okullar tatil oldu. 4 Aralık Cuma günü hangi illerde okullar tatil edildi sorusunun cevabını haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz.

Kar yağışının ülkemizde etkisini göstermesiyle birlikte özellikle öğrencilerin heyecanla beklediği kar tatili haberleri gelmeye başladı. Valiliklerden tatil haberleri gelmeye başladı. Peki hangi illerde okullar tatil? İşte tatil olan il ve ilçeler ve detayları..
 
Rize, Şırnak, Kastamonu, Siirt ve Van valiliği yoğun kar yağışı olan bazı ilçelerinde yarın okulları tatil etti. bugün ise Bolu, Karabük, Erzincan, Van, Bitlis, Kastamonu, Şırnak ve Siirt illerinin valiliğin kararı ile okullar tatil olmuştu.
 
Türkiye'de 21 ilde yoğun kar yağışı var. Kar yağışı sebebiyle bir çok ilde eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Kar yağışı devam ettiği için yarın yani 4 Aralık cuma günü için de okulların tatil olma ihtimali var. 5 ilin valiliğinden bazı ilçelerde yarın okulların tatil olduğu duyuruldu. İşte yarın yani 4 aralık 2015 cuma günü okulların tatil olduğu yerler;

BOLU'DA OKULLAR TATİL!

Etkili kar yağışı nedeniyle Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde  eğitime yarın ara verileceği bildirildi Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, yoğun kar  yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime yarın ara verileceğini söyledi. Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilde kar yağışının 2  gündür aralıklarla devam ettiğini belirtti. 
 
 Valilik tarafından alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan  ilçelerinde eğitime yarın ara verileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, il merkezi ve  diğer ilçelerde eğitimin devam edeceğini söyledi. 
 
RİZE

 Rize'nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.
 
İlçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, 4 Aralık Cuma günü eğitime ara verilecek.Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, hamile, bebek emziren kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel de yarın idari izinli sayılacak.Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin yarın kararlaştırılacağı belirtildi.
  
ŞIRNAK
 
Şırnak’ta eğitime kar engeliŞırnak Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların cuma günü tatil edildiğini açıkladı.
 
Şırnak Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında), 4 Aralık 2015 tarihinde (Cuma günü) eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir” denildi. Şırnak’ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak Valiliği Perşembe gününü tatil ilan etmişti.
 
 KASTAMONU
 
Kastamonu Valiliği Seydiler ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın yani 4 Aralık cuma günü okullar tatil etti.
 
Bugün ise Ağlı, Daday ve Küre ilçelerindeki tüm ilk ve ortaokul, Araç'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullar ile Terke köyü ilk ve ortaokulu, Azdavay'da taşımalı sistem kapsamındaki okullar, Devrekani'de yatılı okul hariç ilk ve ortaokullar, Taşköprü'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi.
 
SİİRT 
 
Siirt'in Pervari ilçesinde de dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi. Yarın yani 4 Aralık günü Pervari ilçesinde taşımalı eğitim veren okullar tatil oldu.
 
VAN
 
Van Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilçede eğitime bugün ara verildiğini duyurdu. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün yarın devam edecek yoğun kar yağışı bilgisini de değerlendiren valilik, yarın yani 4 Aralık cuma günü Tuşba, İpekyolu, Edremit, Özalp, Erciş ve Başkale'de okulların tatil edilmesini kararlaştırdı.
 
Yağış durumuna göre diğer ilçelerin de tatil kararı alabileceği belirtildi.Yorum Gönder

Etiketleri :