2014 Torba yasa bağkur borçlanması Bağkur Affı var mı ?Torba yasası Paketinde Bağ-Kur Borçları için esnafı ilgilendiren iki ayrı düzenlemenin olduğundan bahsetmiştik sizlere.

Bunlardan İlki; Uzun süredir bir kişi ya da esnaf Bağ-Kur borçlarını ödememiş ise, 4 ayı geçkin bir süre ile prim borcu var ise,  borçlu oldukları dönem ay yıla ait olarak sigortalılık bilgileri de silinecek, Ben borcumu öderim bana taksitlendirme yapın diyenlere ise Bağ-Kur borçları için taksitlendirme ve yeniden yapılandırma gelecek. Bu yeniden yapılandırma ile alakalı aylık uygulanacak faiz ile ilgili net bir bilgi yok ama 36 ay taksit halinde ödedileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Prim Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanacak mı ?
Gelen haberlere göre torba yasasındaki prim borcu olanların sağlık tan yararlanması için ilgili torba yasası esnekleştiriliyor. Tabiki netlik torba yasası kanunlaştıktan sonra ortaya çıkacak.

İkincisi İse;  60 Gün ve üzeri prim borcu olan esnaf ve kişiler kesinlikle sağlık hizmeti alamıyor. Söz konusu düzenlemenin borçlu olanların da sağlık hizmeti alabilmesi adına şekillendirildiği gelen haberler arasında.

Yapılacak olan yapılandırmalara ister seçim yatırımı deyin isterseniz başka birşey deyin, ekonomik durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu yapılandırmaların esnafın yüzünü güldüreceği ve rahat bir nefes aldıracağı ortada.

Haber.sgk.net sitesinin özel yazısıdır konuya aktif link verilmek sureti ile kullanılabilir.
HABER.SGK.NETYorum Gönder

 1. sefa şahin diyor ki:

  torba yasası nedir kimlere ne kolaylıklar gelecek. ne zaman çıkacak.

  1. MUSTAFA ÇİMEN diyor ki:

   bağkurluyum yaş haddim tamam pirim eksiğim ve bağkur a pirim borcum var yeni yasaya bankalarla bir anlaşma yapsalarda bizde sgk olan borcumuzu ödemiş oluruz emekli ayliğimizdan bankada kesip parasini alir hükümetimizden bunu istiyorum

   1. omer ahlatlı diyor ki:

    1985 sigora girişim 1991 bagkurluyum 1966 doğumluyum ne zaman emekli olabilirim

    1. mahmut celebi diyor ki:

     1 12 1995 yılında tarim bağkurunda kayit oldum 2009 yilinda esnaf bağkura gectim halen devam ediyo 26 4 1960 doğumluyum ne zaman emekli olabilirim

     Etiketleri :