Sgk Haberleri Ana Sayfa
Son Dakika:
2014 Tarbo yasa ile Bağkur borçlanması ve / veya bağkur prim borcu olanlara af ya da ödeme kolaylıkları geliyor mu ? Merakla Beklenen Torba yasası ile Bağkurluları ilgilendiren maddeleri haber.sgk.net adrisenden sizlere sunacağız. Bağkur prim borcu ödemeleri ile alakalı 2 düzenlemeden bahsetmek yerinde olacaktır.

Torba yasası Paketinde Bağ-Kur Borçları için esnafı ilgilendiren iki ayrı düzenlemenin olduğundan bahsetmiştik sizlere.

Bunlardan İlki; Uzun süredir bir kişi ya da esnaf Bağ-Kur borçlarını ödememiş ise, 4 ayı geçkin bir süre ile prim borcu var ise,  borçlu oldukları dönem ay yıla ait olarak sigortalılık bilgileri de silinecek, Ben borcumu öderim bana taksitlendirme yapın diyenlere ise Bağ-Kur borçları için taksitlendirme ve yeniden yapılandırma gelecek. Bu yeniden yapılandırma ile alakalı aylık uygulanacak faiz ile ilgili net bir bilgi yok ama 36 ay taksit halinde ödedileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Prim Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanacak mı ?
Gelen haberlere göre torba yasasındaki prim borcu olanların sağlık tan yararlanması için ilgili torba yasası esnekleştiriliyor. Tabiki netlik torba yasası kanunlaştıktan sonra ortaya çıkacak.

İkincisi İse;  60 Gün ve üzeri prim borcu olan esnaf ve kişiler kesinlikle sağlık hizmeti alamıyor. Söz konusu düzenlemenin borçlu olanların da sağlık hizmeti alabilmesi adına şekillendirildiği gelen haberler arasında.

Yapılacak olan yapılandırmalara ister seçim yatırımı deyin isterseniz başka birşey deyin, ekonomik durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu yapılandırmaların esnafın yüzünü güldüreceği ve rahat bir nefes aldıracağı ortada.

Haber.sgk.net sitesinin özel yazısıdır konuya aktif link verilmek sureti ile kullanılabilir.
HABER.SGK.NET

18 Şubat 2014 Salı 08:26

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sefa şahin 8 ay önce

torba yasası nedir kimlere ne kolaylıklar gelecek.
ne zaman çıkacak.

Misafir Avatar
MUSTAFA ÇİMEN 9 ay önce

bağkurluyum yaş haddim tamam pirim eksiğim ve bağkur a pirim borcum var yeni yasaya bankalarla bir anlaşma yapsalarda bizde sgk olan borcumuzu ödemiş oluruz emekli ayliğimizdan bankada kesip parasini alir hükümetimizden bunu istiyorum

Misafir Avatar
omer ahlatlı @mahmut celebi 9 ay önce

1985 sigora girişim 1991 bagkurluyum 1966 doğumluyum ne zaman emekli olabilirim

Misafir Avatar
mahmut celebi 9 ay önce

1 12 1995 yılında tarim bağkurunda kayit oldum 2009 yilinda esnaf bağkura gectim halen devam ediyo 26 4 1960 doğumluyum ne zaman emekli olabilirim

Afyon kazasından ölen ve yaralanan öğrencilerin...
Afyon'dan acı haber bugün elimize ulaştı. Gezi için giden kafile kaza yaptı. Ayrıntılar sgk da.

Haberi Oku