150 bin taşeron işçiye kadro gelecek

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal yeni bir açıklama yaptı buna göre taşeron işçilere kadro gelecek mi sorusunun cevabı da verilmiş oldu.

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal, herkesin merat ettiği ve uzun zamandır beklediği sevindirici haberi verdi. Verdiği haberde yüzyirmibin ve 150 bin kadro bekleyen taşeron işçiler için bir çalışma yapıldığını ve bunun çok yakın zamanda hazırlanarak Bakanlar Kuruluna sunulacağını ifade etti. Umarız çok kısa sürede evine ekmek götürmek için kadro bekleyen taşeron işçileri sevindirecek bir haber çıkacak. Bizler haber.sgk.net olarak bu konunun yakından katipçisiyiz. İşte beklenilen o açıklama şu şekilde devam ediyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron konusunu çalıştıklarını ifade ederek, "Bu hafta içerisinde bu konuda bakanlık olarak çalışmalarımızı bir konuya getirdik. Asıl işlerde çalışanlarla ilgili kamuya alma konusunda yaptığımız çalışmada belli konuya geldik. Önerilerimizi hazırladık EKK ile paylaşacağız. Oradan da karar çıkacak. Kararları, Bakanlar Kurulu'na götüreceğiz. Bakanlar Kurulu'na sunulan öneriler kabul görürse geçiş düzenlemesiyle ilgili yasa taslağını Meclis'e sevk edeceğiz" dedi.

 

Taşeron işçilerle ilgili olarak 120-150 bin dediğini hatırlatan Ağbal, kabaca bir sayı hedefinin olmadığını kaydetti. Hali hazırda çalışanların geçişinin sağlanacağını dile getiren Ağbal, kamuya geçişi sağlanacak kişilerin taşımaları gereken şartlar olacağını ifade etti.

ASGARİ ÜCRETE ÇÖZÜM

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağbal, yılbaşından itibaren 1.300 TL olan asgari ücretten yapılacak 70 liralık kesintinin sorulması üzerine sorunun mutlaka tarife ile çözülmesinin gerekli olmadığını söyledi. Farklı bir çözüm üretilebileceğini ifade eden Ağbal "Sadece vergi tarifesi üzerinden konuşmak doğru olmaz. Çalışma Bakanı ile çalışıyoruz" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :