Taşeron İşçide Hükümet Sürpriz Yapabilir !

Taşeron İşçi Yasasında Son Durum, Taşeron İşçiler Ne Zaman Kadroya Alınacak, Hangi Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak, Taşeron İşçi Asıl İşi Yapanlar Son Durum San Haberler...

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın verdiği 21 Mart tarihine sayılı günler kala Asıl iş ve Yardımcı iş hususunda hükümet taşeron işçilere sürpriz yapabilir. Peki 21 Mart'ta taşeron işçiler için nasıl bir gelişme yaşanacak? İşte detaylar...

21 Mart'a kadar TBMM'ye sevk edilecek düzenleme ile taşeronda çalışan işçilerin bir bölümü kadroya alınacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, önceki gün Bakanlar Kurulu'na brifing verdi. Hükümet, asıl işlerde çalışan taşeronların kadroya alınmasını hedefliyor.

HÜKÜMET TAŞERONA SÜRPRİZ YAPABİLİR!
Ancak hükümetin son dakika sürpriziyle asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapmadan 600-650 bini bulan taşeron işçilerini kadroya alabileceği de konuşuluyor. Maliye bürokratlarının böyle bir tasarrufta bulunma ihtimalinin düşük olduğu kaydedilse de birçok yetkili, "Bu kişiler zaten kamuda çalışıyor" görüşünü ifade ediyor.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO GELECEK Mİ?
Yaklaşık 100-150 bine yakın taşeron işçinin bu düzenlemeden yararlanacağı tahmin ediliyor. Hükümet, alt işverenlik çerçevesinde asıl işlerde çalışanların kamuda istihdamına yönelik olmak üzere geçiş koşulları, süre ve uygulamaya ilişkin usul ve esasları belirleyecek. Hangi taşeron işçilerin kadroya alınacağı ile ilgili bir liste hazırlandı. Temizlik, güvenlik ve yemek gibi yan işlerin dışındaki asli işleri yapan işçilerin kadroya alınması hedefleniyor.

 Yorum Gönder

Etiketleri :