Primleri düşük ödenenler dikkat!Sevgili okurum, ücretiniz 1050 TL olduğuna ilişkin elinizde belgeler var ise bunu ispatlayabiliyorsanız, kalan alacağınızı yasal yollardan dava açarak işverenden talep edebilirsiniz. Ancak ücret bordolarını vs. belgeleri asgari ücret üzerinden imzalamış iseniz ve bunlarda itirazi bir kayıt koymadıysanız herhangi bir alacak talebinde bulunamazsınız.

* Kurumsal bir şirkette 5 senedir çalışmaktayım. Çıkışımı istedim vermediler, bizde sendika yok tek başıma sendikaya üye olsam haklarımı nasıl alabilirim? 5..657086 Nolu SMS:

İş sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etme hakkınız bulunmaktadır. Ancak işten ayrılacağınızı 8 hafta önce işverene bildirmeniz gerekir. İş kanununa göre haklı bir neden olmadan fesh ederseniz herhangi bir tazminat alamazsınız. Sendikaya üye olmak yasal hakkınız, sendikaya üye olabilirsiniz.

* Ben 10.06.1971 doğumluyum, 1995 tarihinde sigortalı oldum, 15 ay askerlik yaptım. Askerlik borçlanmasını ödedim. 6100 primim var, işten ayrılırsam işsizlik maaşı alabilir miyim ve sağlıktan faydalanabilir miyim? Mustafa ŞAŞMAZ

Sayın Şaşmaz, kendi isteğinizle işten ayrılmanız durumunda işsizlik maaşı alamazsınız. İşsizlik maaşı alabilmek için işveren tarafından işten çıkartılmanız gerekmektedir. İşsizlik maaşı bağlanması durumunda siz ve aileniz işsizlik maaşı aldığınız sürece sağlıktan faydalanabilirsiniz.

ALİ ŞERBETÇİYorum Gönder

 1. ALi AYDINLIK diyor ki:

  Ne zaman emekli olucam

  1. İşeri. Sqngül diyor ki:

   20097. Senesinde işebaşladım yedisenem. Ödenmedineyapmam. Gerkiyor

   1. fatih duran diyor ki:

    askerlik sebebiyle işten ayrılacam iki yıl çalıştım tazminatımı nasıll alırım.

    Etiketleri :