Genel Sağlık Sigortası ( GSS ) Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? ŞİFRESİZ

GSS BORÇ SORGULAMA - GSS yani Genel Sağlık Sigortası borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır? TC ile şifresiz bir şekilde GSS Borcu sorgulanabiliyor mu? Buyurun Genel Sağlık Sigortası borcunuz var mı hep birlikte bakalım. Genel Sağlık Sigortası ile ilgili borç sorgulama ekranı ve bu ekran ile ilgili detayların tümünü yazı dizimizde sizler için sunuyoruz.

GSS BORÇ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıda sunduğumuz 'GSS BORÇ SORGULAMA' bağlantısına tıkladıktan sonra önünüze gelecek pencereden 'Sorgu Türü' bölümünde sizinle ilgili olan birimi seçin. Birinci bölümü seçtikten hemen sonra ikinci kademede yani 'Sorgu Tipi' bölümünde GSS PRİM seçeneğini tıklayın ve TC KİMLİK numaranızı doğru bir şekilde girin. TC KİMLİK bilgilerinden hemen sonra ise son aşama olarak sizden Güvenlik Kodu girmeniz istiyor bu da sizlere yukarıdaki sorgu ekranında olduğu gibi sistem tarafından otomatik olarak gösteriliyor. Tüm işlemleri gerçekleştirdiğiniz andan itibaren var ise borcunuz rahatlıkla görebiliyorsunuz.

GSS olarak tescil olduğu andan itibaren 'Hastaneye gitmeyeceğim için GSS primini de ödemeyeceğim' demek ile GSS priminden kurtulabilmek ne yazık ki mümkün değil. Yıllar sonra da başvursanız geçmiş yıllardaki prim borçlarını bir şekilde zamlı da olsa sizden temin ederler. Bu yüzden GSS'ye ilk kayıt olduğundan andan itibaren Genel Sağlık Sigortası priminizi yatırmayı sakın unutmayın! 

Genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA EKRANI


Yorum Gönder

 1. emrullah hekimoglu diyor ki:

  ben borçumu dökümanı istiyorum

  1. Sezer azğın diyor ki:

   Gss borç sorgulama

   Etiketleri :