Yeşil Çay ile Erken Yaşlanmaya Son Verin

Ülkemizde her ne kadar siyah çay çok tüketiliyor olsada yeşil çay'ın faydalarıda saymakla bitmiyor.Gün içerisinde tüketilen yeşil çay hem enerjinizi arttırıyor,hemde erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor.

“Günde üç kez vereceğiniz yeşil çay molası hem ruhunuzu hem de bedeninizi genç tutacak. Yeşil çay içerek yıllara meydan okuyabilirsiniz” diyen Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar güzellik iksiri yeşil çayın faydalarını şöyle anlatıyor: “Yeşil çay içmek için kırışıklıkların ilk belirtilerini beklemeyin. Yeşil çay yüksek antioksidan içeriği ile cildin yenilenmesini hızlandırır ve kolajen üretimini destekler. Yaşın ilerlemesiyle kaybolan cilt elastikiyetinin önüne geçmek için günde 2-3 fincan yeşil çay içebilirsiniz.

Göz çevrenizdeki yorgunluk belirtilerinden kurtulmak için içtiğiniz yeşil çay poşeti ile gözlerinize rahatlatıcı kompres uygulayabilirsiniz. Işıl ışıl saçlar için Antioksidan kaynağı olan yeşil çayın, saç dökülmesine yol açan dehidrotestosteron (DHT) hormonu üzerinde etkili olduğu, kepeği önleyerek, yeni saç kökü oluşumu sağladığı biliniyor.  

SAĞLIKLI DİŞLERİN SIRRI

 Bir insana sağlıklı bir gülümseme kadar yakışan başka ne olabilir? Yemek sonrasında içeceğiniz 1 fincan yeşil çay hem diş ve diş eti bakımınıza yardımcı oluyor hem de ağız kokusunu gidererek doğal bir ferahlık sağlıyor. Cilt lekelerinden kurtulun Yeşil çayın yüksek antioksidan içeriği ile yaşlılık lekelerine karşı savaş açabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalan ciltte oluşan bu lekeler için yeşil çay tüketmeyi unutmamalısınız. Yaz aylarında 3 poşet yeşil çay ve bir limonun suyunu sıcak suda 3-5 dakika bekleterek kendi gençlik iksirinizi hazırlayabilirsiniz."

 Yorum Gönder

Etiketleri :