Şeker Hastalığı Her 5 Saniye'de Birisini Yakalıyor

Uzmanların vermiş olduğu rapora göre 5 saniyede 1 kişi şeker hastalığına yakalanıyor.

Uzmanların yaptığı araştırmalar doğrultusunda şeker hastalığının her 5 saniyede bir kişinşn yakalandığın belirtiyor.

Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde 2030 yılında 438 milyon şeker hastası olacak. Diyabetin günümüzün en önemli halk hastalıklarından biri olduğunu söyleyen Dr. Wiesmeth “2010 yılı verilerine göre dünyada 285 milyon olan diyabet hastası sayısının 2030’da 438 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. 

Bu da 20-79 yaşları arası insanların yüzde 7,8’nin diyabet hastası olması demektir. Diyabetli artışının insanların beslenme alışkanlıklarını değiştirmelerine ve daha az hareket etmeye yönelmelerine bağlı olduğunu vurgulayan Dr. Wiesmeth, bu hastalıkla ilgili tıptaki en son yenilikleri anlattı.

Çok aşırı kilolularda mide küçültme ameliyatlarının daha hala güncel olduğunu söyleyen Dr. Wiesmeth, “Bu cerrahi işlem ancak 140 kilo üzeri hastalar için düşünülebilir” ifadelerini kullandı.. Dr. Wiesmeth, konferansa katılanlara kansız ve iğnesiz şeker ölçümü cihazını tanıttı. C

ihazın özellikle günde üç – dört kez kan şekerini ölçmek zorunda olanlar için ilginç olacağını vurgulayan Dr. Wiesmeth: “Şeker hastalarının artık bu dertten de kurtulacak. Kola takılan ve 14 günde bir değiştirilen mikroçip ve bunu tarayıp kan şekerini ölçen yeni alet sayesinde şeker hastaları artik iğnesiz ve kansız şeker ölçümü yapabilecek” dedi.

Şeker Hastalığı (Diyabet) Belirtileri neler?

Şeker hastalığı (diyabet) belirtileri beraberinde bir çok sendromu da yanında taşımaktadır. Aşağıda yazılan sendromlar şeker hastalığının belirtileri olarak kabul edilen durumlardır:Yorum Gönder

Etiketleri :