Kadınlar beslenmeye dikkat edin !

Sağlık için bu önerilere dikkat edin !

 Doğru seçilen gıdalar ile sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak mümkün. Ancak özelikle kadınların bazı dönemlerde bazı gıdalara ağırlık vermesi gerikiyor.

Kadınların çocukluk döneminden ergenliğe, gebelik döneminden menopoza kadar farklı dönemlerde, ihtiyaçlarına uygun beslenme şekilleri ile daha sağlıklı bir yaşam sürebileceklerini söyleyen Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, "Kadın bedeni, söz konusu dönemlerde bazı besinlere daha çok, bazılarına ise daha az ihtiyaç duymaktadır.


Döneme uygun beslenmek, kadına sağlık ve mutluluk katar" dedi. Kadınlar Günü kapsamında kadın beslenmesinde ihtiyaçlara değinen Şeber, kadınlar için beslenme önerilerde bulundu.

Ergenlik çağında kemik gelişimi için son derece gerekli olan kalsiyum mineralinin kadın bedeni için de çok değerli olduğuna değinen Şeber, "Yaş ilerledikçe vücuttaki kalsiyum miktarı azalır. Ayrıca aylık periyotların sonlandığı dönemde durum daha da kritik hale gelir ve vücuttan kalsiyum atımı hızlanır. Kemik kırılmalarına kadar varabilecek sağlık sorunlarından kaçınmak için vücudunuzun sesini dinlemeniz önemlidir" dedi.Yorum Gönder

Etiketleri :